Otel müdürü anlatıyor: Maalesef başka yolu yok!

Otel müdürü anlatıyor: Maalesef başka yolu yok!

Koronavirüs salgınının konaklama sektörü üzerindeki etkisiyle ilgili açıklama yapan otel müdürü, ''Tek çare maaş ve sigorta desteği, başka yol gözükmüyor.'' dedi.


T24 sitesinden Gökçer Tahincioğlu, koronavirüs salgınının sektörler üzerindeki etkilerini çalışanlara sordu.

Salgın ve peşinden gelen krizin konaklama sektöründeki etkileriyle ilgili değelendirme yapan Ankara'daki 4 yıldızlı bir otelin müdürü İ..K, ''Tek çare maaş ve sigorta desteği, başka yol gözükmüyor. Borçlanarak bu süreci atlatsak, borç ödeme vakti gelince ne yapacağız. Ne zaman işlerin açılacağı belli değil ki. Belli ki en geç biz kazanmaya başlayacağız. Umudumuz çok az maalesef.'' diye konuştu.

Otel müdürünün yaptığı değerlendirme şöyle:

''Rezervasyonlar doğal olarak iptal oldu. Bundan sonra kaç ay boş kalacağımız belli değil. Otel sahiplerinin tek işi bu. Doğal olarak buradan para kazanıyorlar. Elbette kendileri için yetecek malvarlığına, güce sahiptirler. Ancak otel için ne olur bilemiyorum. Bu ay ödemeleri yapmamam tavsiye edildi ancak tüm maaş ödemelerini yaptık. Kendileri de ikna oldu. Şimdi önümüzde daha temel bir sorun var. Maaş desteği alamazsak devletten, 45 çalışandan 15’ini göndermek zorundayım. Birkaç ay daha uzarsa bir 15 daha. Yok bunu yapmaz da direnmeye çalışırsam sonbahar gibi otelin kapısını kapatmak zorunda kalırız. Patronların bunu karşılayacak maddi güçlerinin kalmayacağını biliyoruz. Bir holding değil, tek işi bu olan insanlar. Ücretsiz izne çıkartsam personel ne yiyecek, ne içecek. Tek çare maaş ve sigorta desteği, başka yol gözükmüyor. Borçlanarak bu süreci atlatsak, borç ödeme vakti gelince ne yapacağız. Ne zaman işlerin açılacağı belli değil ki. Belli ki en geç biz kazanmaya başlayacağız. Umudumuz çok az maalesef.''Bu Haber 23.03.2020 - 19:04:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Tolga - 29.03.2020 - 06:34

    Bu sezon bütün oteller iyi paralar kazandı ama ilk personelden kısıyorlar üç ay dört ay personele bakamayacak kadar acizler mi yok hemen bütçe düşünüyorlar yazık gerçekten bir oturup düşünseler paylaşırlar çalışanlarıyla

  • Hasan batuk - 26.03.2020 - 09:52

    Son yıllarda iyi paralar kazanan patronlar a yalakalıktan vazgeçin .genelmüdürler.kadrolu elemanına bakamayacaksa .devlet zaten destek vermiyor.niye sizler müdür ve asistanlar.1 aylığınızı patrona hibe etmiyorsunuz.

  • Seyfullah Soysaldı - 24.03.2020 - 08:17

    Gerçekten Konaklama Sektörü çok kırılgan bir sektör olmakla beraber; mevcut durumun SWOT Analizini çok güzel yapmışsınız.Ancak devletimizin bu konuda da muhakkak bir planlaması olacaktır. Umudumuzu hiçbir zaman kaybetmemek ümidiyle!..

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.