Mısır turizmi nisanda tüm zamanların rekorunu kırdı

Mısır turizmi nisanda tüm zamanların rekorunu kırdı

Mısır, nisan ayında turizmde tüm zamanların ziyaretçi rekorunu kırdığını açıkladı.


Turizm Güncel - Dış Haberler

2011 yılından bu yana yaşadığı büyük krizlere rağmen ayakta kalmayı başaran Mısır turizminde 2023 göstergeleri sektörü memnun etti.

Nisan ayında tüm zamanların rekorunu kırdı

Mısır Turizm ve Eski Eserler Bakanı Ahmed Issa, ülkede turizmin istikrara kavuştuğunu belirtti. Nisan ayında ülkeye gelen turist sayısının 1 milyon 350 binle tüm zamanların rekorunu kırdığını ifade eden Issa, ilk 5 aylık dönemde ülkeye gelen ziyaretçi sayısının ise 7 milyona ulaştığına dikkat çekti.

Yabancı turist hedefini 1 milyon yukarı çekti

Ziyaretçi akışındaki artış nedeniyle 2023 hedeflerini revize ettiklerini açıklayan Mısır Turizm Bakanı Ahmed Issa, 2022 yılında bir önceki yıla kıyasla yüzde 46 artarak 11,7 milyona ulaşan turist saysının bu yıl 14 milyona çıkmasını hedeflediklerini, ancak yüksek ziyaretçi girişi dinamiği nedeniyle bu hedefi güncellediklerini bildirdi. Issa, bu yılki ziyaretçi sayısı hedefini 15 milyon olarak güncellediklerini ve rekor yıl olan 2010'daki 14,7 milyon seviyesini aşacaklarını kaydetti.Bu Haber 13.06.2023 - 08:37:30 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Geçmiş olsun.

    Oflu mert 14.06.2023 - 05:21

    Bunu mısır başarısı değil Türkiye’nin pazarlama ve fiyat belirleme beceriksizliği olarak anlatmak daha doğru olacaktır. Özellikle Rus pazarını Mısır’a kaptırarak Mısır’ı zengin ettik. Mısır artık ruslar için geçici bir pazar değil aksine acentelerin uzun süreli anlaşmalar yaptığı bir pazar oldu geçmiş olsun Türkiye

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.