Lufthansa yine işçi çıkarıyor uçak sayısını azaltıyor

Lufthansa yine işçi çıkarıyor uçak sayısını azaltıyor
Covid-19 salgının başlangıcından bu yana iki seferde 22 bin kişiyi işten çıkaran Lufthansa, üçüncü kez işçi çıkarmaya hazırlanıyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Pandeminin başlamasından bu yana iki turda 22 bin çalışanı işten çıkaran Alman hava yolu şirketi Lufthansa, üçüncü kez işten çıkarma operasyonuna hazırlanıyor. Son haftalarda uluslararası hava trafiğinin iyice kötüleşmesinden dolayı 2025 yılına kadar filosundan 150 uçak çıkaracağını açıklayan Lufthansa, daha önce işten çıkarılan 22 bin personele yenilerinin ekleneceğini de duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, ''Temmuz ve ağustos aylarında görülen hafif iyileşme yaz sezonunun bitmesiyle beraber yerini yolcu ve rezervasyon sayıları düşüşe bıraktı.'' denildi.

Daha önce 6 Airbus A380 superjumboyu servis dışı bırakan Lufthansa, 8 adet A380 ile 10 adet A340-600'ü de hangara çekecek. Şirket söz konusu uçakları beklenmedik bir şekilde hızlı bir piyasa iyileşmesi durumunda yeniden servise alacak. Flodaki 6 adet Airbus A340-600 da kalıcı olarak servis dışı bırakılacak.

Haziran ayında Alman devletinden 9 milyar euro finansal destek alan Lufthansa, toplamda 22 bin tam zamanlı çalışan işçinin işine son vermişti. Üçüncü kez işçi çıkarmaya hazırlanan şirket, personel sayısının pazarın gelişimine göre ayarlanacağını açıkladı.Bu Haber 22.09.2020 - 09:15:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.