Hacıalioğlu'ndan 'Van'a yatırım yapın' çağrısı

Hacıalioğlu'ndan 'Van'a yatırım yapın' çağrısı
9'uncu Van Turizm ve Seyahat Fuarı ile 2'nci Uluslararası Batı Asya Turizm Araştırması Kongresi kapılarını açtı. Fuarın açılışında konuşan TÜRSAB Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Nezih Hacıalioğlu yatırımcıları Van'a yatırım yapmaya çağırdı.

Van Turizm ve Seyahat Fuarına Türkiye, İran, Ermenistan ve Gürcistan'dan 263 firmanın katılım gösterirken,  kongrede ise 6 ülkeden toplam 127 sunum yapılacak. Üç gün boyunca farklı salonlarda gerçekleşecek olan sunumlarda, 64 üniversiteden gelen akademisyenler sunum yapacak. Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki fuara, Van ve çevre illerden yoğun katılım sağlandı. Fuarda İran'ın Urumiye, Erdebil ve Tebriz'den firmalar da stand açtı.

TÜRSAB Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Nezih Hacıalioğlu fuara önemli bir katılım olduğunu söyledi. Birlik olarak 200 metrekare büyüklükteki stantlarında acentelere ücretsiz yer verdiklerini belirten Hacıalioğlu Van'ın düzenlenen fuarlar sayesinde bölgenin turizm merkezi olma yolunda ilerlediğini söyledi. Yatırımcıların ileriye yönelik yatırım planlarında Van'ı da değerlendirmeleri tavsiyesinde bulunan Hacıalioğlu Van'a direkt uçuş seferlerinin artmasının turizmin gelişimine olumlu katkı sağlayacağını dile getirdi.


Bu Haber 29.09.2018 - 09:41:10 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.