EBRD'den Antalya Havalimanına 140 milyon euro kredi

EBRD'den Antalya Havalimanına 140 milyon euro kredi

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Antalya'daki havalimanı yatırımı için Fraport TAV Antalya Yatırım'a 140 milyon euro kredi sağlıyor.


Depremden etkilenen bölge için 1,5 milyar euroluk yatırım taahhüdü bulunan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Fraport TAV Antalya Yatırım, Yapım ve İşletme (FTA) tarafına 140 milyon euro kredi sağlayacağını açıkladı.

Bloomberg HT’nin aktardıpına göre, EBRD'den yapılan açıklamada söz konusu finansmanın Uluslararası Finans Kurumu ve Asya Altyapı Yatırım Bankası (AIIB) fonlarını içeren finansman paketinin parçası olduğu belirtildi.

EBRD'nin yatırımının Antalya Havalimanının yeni altyapısının tamamlanmasına ve enerji verimliliği yatırımlarına destek sunması öngörülüyor. Proje, LEED sertifikalı terminaller ve bir güneş enerjisi santrali yatırımını da içeriyor.

Krediyle ilgili açıklama yapan TAV CFO'su Burcu Geriş, EBRD'nin sağladığı kredinin Antalya Havalimanındaki kapasite yatırımlarına katkı sunacağını ifade etti.Bu Haber 01.04.2023 - 13:40:02 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.