Doğuş Grubu varlık satışına 2020'de de devam edecek

Doğuş Grubu varlık satışına 2020'de de devam edecek

Bankalara olan kredi borçlarını yapılandıran Doğuş Holding, 2020 yılında da varlık satışı yapmaya devam edeceğini açıkladı.


Bankalara olan kredi borçlarını yapılandırdıktan sonra 2019 yılında 1.1 milyar euroluk varlık satışı yapan Doğuş Holding'in, 2020 yılında da varlık satışına devam edeceği belirtildi.

Yapılandırma sonrası değişen faiz şartlarının yapılandırmaki faize uygulanması için baklara taleplerini ilettiklerini kaydeden Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüsnü Akhan, taleplerinin bankalarca olumlu karşılandığını ifade etti. Akhan, konunun yeni bir borç yapılandırması değil, yapılandırma içindeki bir öge olduğuna dikkat çekti.

2018 yılından bu yana 1.1 milyar euroluk varlık satışı gerçekleştirdiklerini ve bu sene de bu rakama paralel bir satış gerçekleştirceklerini belirten Akhan, ''Bu satışların hepsi banka borçlarına gidecek. Ağırlıklı yurt dışı assetlerimiz (varlıklarımız) olmak üzere satış görüşmelerini sürdürüyoruz” dedi.Bu Haber 10.02.2020 - 15:51:17 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.