Beş yeni turistik tren geliyor

Beş yeni turistik tren geliyor
Turistik Doğu Ekspresi pandemi nedeniyle ara verdiği seferlerine yeniden başlamak için gün sayarken, beş turistik ekspresin daha planlandığı bildirildi.

Pandemi döneminde ara verilen turistik Doğu Ekspresi yola çıkmaya hazırlanırken, beş yeni turistik ekspres daha devreye girecek.

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre Toros, Ege, Pamukkale, Van Gölü ve Güney Kurtalan ekspresleri yataklı vagonlar hazırlanarak Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu’nun turistik rotaları gezginlerle buluşturulacak. Otobüs turlarının ekspreslere entegre edilmesiyle birlikte, Pamukkale Travertenleri, Konya Mevlâna Müzesi ve Çatalhöyük, Van Gölü ve Akdamar Kilisesi, Şanlıurfa Göbeklitepe ve Balıklı Göl, Mardin Evleri ve Dara Antik Kenti, Diyarbakır Ulucami ve Meryem Ana Kilisesi, turistik rotalara dahil olacak.

Doğu Ekspresi 15 Aralık’ta seferlere yeniden başlıyor

Öte yandan, Turistik Doğu Ekspresi, 15 Aralık’ta yeniden yola çıkıyor. Ankara-Kars hattındaki ilk turistik Doğu Ekspresi, Ankara’dan 15 Aralık çarşamba, Kars’tan ise 17 Aralık cuma günü hareket edecek. Seferler haftada iki defa karşılıklı olarak gerçekleştirilecek. Ankara’dan saat 15.55’te, Kars’tan 22.20’de hareket edecek Turistik Doğu Ekspresi’nin sefer ve vagon sayısı, yolcu talebi doğrultusunda belirlenirken, tren sadece yataklı ve yemekli vagonlardan oluşuyor.Bu Haber 11.12.2021 - 10:43:51 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • tren

    tc 16.01.2023 - 10:39

    karaelmas ne oldu 3 yıldır baslayacak millette dalgami geçiliyor basliyor hop iptal kararname cikiyor hop iptal herseyiniz oyuncak heyttt

  • Bülent GÜNEŞ 11.12.2021 - 01:57

    Turizm ve seyahat yapılacak bölgeler için sevindirici, umarım sürekli ve ekonomik olur, belki bizlerde kendi ülkemizi gezme ve görme şansı yakalarız

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.