Bekir Akkaş'ın ismi Belek'teki parka verildi

Bekir Akkaş'ın ismi Belek'teki parka verildi
Geötiğimiz yılın mart ayında hayatını kaybeden Türkiye'nin tanınmış turizmcilerinnden Bekir Akkaş'ın ismi, Belek'teki bir parka verildi.


2020 yılının mart ayında hayatını kaybeden Bekir Akkaş'ın ismi, Belek'te bulunan bir parkta yaşatılacak. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği'nin (POYD) Serik Belediyesi'ne yaptığı başvuru sonrası parka ''Bekir Akkaş' ismi verilmesine onay çıkmasının ardından, parkın açılışı gerçekleştirildi. Bekir Akkaş, 2002 – 2004 yılları arasında POYD Başkanı olarak da görev yapmıştı.

Parkın açılışına POYD Başkanı Ülkay Atmaca ve Yönetim Kurulu üyeleri, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, Bekir Akkaş’ın eşi Yurdanur Akkaş, oğulları Barış ve Batuhan Akkaş ve turizmciler katıldı.

beksir_akkaş

Parkın açılışında konuşan POYD Başkanı Ülkay Atmaca, ''Vefatı sonrasında camiamızdaki dostlarımızın önerisi ile ismini yaşatmak için Serik Belediyesi'ne başvuru yaptık. Belediye Başkanımız Enver Aputkan Bey de talebimizi sıcak karşılayıp, meclise taşıdı. Ve bu parka isminin verilmesi kararı çıktı. Bu karardan dolayı çok mutluyuz. Bu kararda emeği olan başta Belediye Başkanımız Enver Aputkan ve Meclis üyelerine sonsuz teşekkürler ediyoruz.'' dedi.

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, ''Ülkay Başkanımız ve POYD Yönetimi çok özel bir işe imza attılar. Ben de Bekir Abi'yi Antalya’ya ilk geldiğim yıllardan beri tanıdım. Turizmin gelişmesi anlamında AKTOB yönetiminde de bizlerle birlikte çalıştı. Turizmin gelişmesi adına yaptığı çalışmaların yanı sıra bizim için yol gösterici bir isimdi. Bir ağabeylik de yaptı. Adı bu parkta yaşatılacak. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum'' ifadelerini kullandı.

Açılışta Bekir Akkaş'ın eşi ve çocukları da birer konuşma yaparak parka 'Bekir Akkaş isminin verilmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler.Bu Haber 23.01.2021 - 11:04:14 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Mehmet Biçer - 23.01.2021 - 09:51

    Çok anlamlı bir davranış. Emeği geçenlere teşekkürler...

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.