Aşçı: Mandarin Oriental, Bosphorus Istanbul’u 2019 yılında açıyoruz

Aşçı: Mandarin Oriental, Bosphorus Istanbul’u 2019 yılında açıyoruz
Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul’u 2019 yılında açmayı planladıklarını açıkladı. Aşçı, Mandarin Oriental'in Bodrum'dan çıkacağı yönündeki haberleri şaşkınlıkla karşıladıklarını belirterek, ''Dünya çapında çeşitli ödüller kazanan Bodrum projemiz Türkiye’yi ve Bodrum’u dünyanın her yerinde ön plana çıkarmakta ve iyi bir şekilde temsil etmekte. St. Tropez, Sardunya, Ibiza ve benzeri lüks destinasyonlarla beraber Türkiye’yi de yüksek harcama gücü olan elit turizm pazarlarında adından söz ettirmektedir.” şeklinde konuştu.


Astaş Holding, bu sene Mandarin Oriental Bosphorus Istanbul projesinin inşaatına başlayarak, 2019 yılında hizmete açmayı planlıyor.
 
MANDARIN ORIENTAL BOSPHORUS İSTANBUL 2019'DA AÇILIYOR

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Mandarin Oriental, Bodrum otelinin yatırımcısı Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşcı, ''Türkiye ve Türkiye’deki markalı otelcilik sektörünün daha da gelişeceğine inanıyorum. Mandarin Oriental, uzun vadeli vizyonu olan lüks bir markadır. Amacımız gerçek Türk konukseverliğini göstermek üzere dünyanın dört bir yanından her yıl daha çok misafiri Türkiye’ye getirmektir. Bu pozitif bakış açısını sürdürmek, başkalarına örnek olmak ve dünya elitlerine Bodrum’u ve Türkiye’yi tanıtarak turizm sektörünü desteklemek çok önemli. Bu yıl ülkemizde turizmi etkileyen bazı gelişmeler oldu ancak bu gelişmelerin artık arkamızda kaldığına inanıyoruz. Gelecek yıllarda hem Türkiye turizmi, hem de Bodrum ve Mandarin Oriental için son derece pozitif bir beklentiye sahibiz. Mandarin Oriental Bodrum, Mandarin Oriental grubunun en öne çıkan gurur kaynağı otelidir. Bu grupla geliştirmekte olduğumuz Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul otelinin açılmasıyla, iki otel pazarlama ve çekim gücü sinerjisi yaratarak lüks turizm sektörüne hizmet verecektir.'' ifadelerini kullandı. 

''BODRUM'DAN AYRILMIYORUZ, ÜLKEMİZE YENİ YATIRIMCILAR ÇEKECEĞİZ''
 
Mandarin Oriental’ın dünyanın tüm büyük pazarlarında ve önemli destinasyonlarında yerleşmiş olan küresel konumu sayesinde Mandarin Oriental Bodrum’a dünyanın pek çok ülkesinden harcama gücü yüksek, elit misafirler geldiğini belirten Aşcı sözlerine şöyle devam etti:

“Resort otelimiz Türkiye’yi son derece başarıyla temsil ediyor ve misafirlerinin memnuniyeti ile unutulmaz anılar yaratıyor. Özel mimarisi ve doğal ortamıyla hem Türkiye pazarında, hem uluslararası arenada lider oteller arasında ilk sıralarda yer alıyor. Çok kısa sürede dünya çapında iyi bir konuma ulaşan otelimiz, aldığı ödüllerle ve büyük başarısıyla Bodrum ve dolayısıyla ülkemize olan lüks talebi artırıyor. Bu yıl otelimizde 52 farklı ülkeden misafir ağırladık, hedefimiz dünyanın 195 ülkesinden seyahat severleri Bodrum’a misafir olarak getirmektir. Astaş Holding, Mandarin Oriental grubu ile birlikte Türkiye’ye de yeni oteller, resort ve rezidanslar açmayı planlıyor. 2017 yılı içindeki olumlu gelişmeler, bu güzel ülkenin global elit turizm destinasyonu olma vizyonunu destekleyecek ve Mandarin Oriental gibi birçok uluslararası firmaları ve yeni yatırımcıları ülkemize çekecektir.”
 
Otelin, 2017 yazında da misafirlerine organizasyon, toplantı ve unutulmaz düğünler ile kusursuz deneyimler sunmaya devam edeceğini belirten Vedat Aşcı sözlerini şu şekilde sürdürdü:
 
“Bazı yayınlarda Mandarin Oriental’ın, Bodrum’dan ayrılacağına dair yapılan yanlış haberleri okuduğumda çok şaşırdım. Türkiye’nin gerek turizm konumlandırması, gerek uluslararası platformdaki jeopolitik duruşu ve gerekse yabancı ve yerli yatırımcıların Türkiye’ye bakış açılarının iyi yönetilmesi gereken hassas bir dönemdeyiz. Bu dönemde devlet, özel sektör, vatandaş ve medya olarak hep birlikte sorumluluk taşımalıyız. Dünya çapında çeşitli ödüller kazanan Bodrum projemiz Türkiye’yi ve Bodrum’u dünyanın her yerinde ön plana çıkarmakta ve iyi bir şekilde temsil etmekte. St. Tropez, Sardunya, Ibiza ve benzeri lüks destinasyonlarla beraber Türkiye’yi de yüksek harcama gücü olan elit turizm pazarlarında adından söz ettirmektedir.”Bu Haber 23.09.2016 - 16:51:38 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.