Artar Turizm hedef büyüttü, Burhan Artar yeni projelerini anlattı

Artar Turizm hedef büyüttü, Burhan Artar yeni projelerini anlattı
Atlasjet ile birlikte Kosova'ya tarifeli uçuş başlatan Artar Turizm'in Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Artar, Kazakistan pazarı ve ecentelerinin bu ülkedeki strateji ve planlarını anlattı.


Turizm Güncel


Kazakistan'dan Türkiye'ye getirdikleri turistin genellikle bavul ticareti yaptığını belirten Burhan Artar, bu turistlerin ortalama kişi başına 7-8 bin dolar harcadığını kaydetti. Yolcu transferlerinde Atlas Jet ile anlaştıklarını hatırlatab Artar, amaçlarının pazarlarını genişletmek olduğunu söylüyor.

İşte Burhan Artar'ın ağzından Artar Turizm'in hedefleri ve yeni planları...

"Artar Turizm olarak  Kazakistan’da 10 yıldır faaliyet gösteriyoruz. Hazar Denizi’nin kıyısında Aktau bölgesi ile çalışıyoruz. Bu bölge petrol ve yer altın madenleri ile Kazakistan'ın en zengin bölgesi. İlk dönemlerde İstanbul/Aktau/İstanbul güzergahında Rus TU-154 uçakları ile uçuyorduk. Daha sonra Türk şirketleri ile anlaşarak bu hatta daha modern Airbus ve Boing uçaklarının uçmasına imkan verdik.


GETİRDİĞİMİZ TURİST 7 BİN DOLAR HARCIYOR

Pegasus havayolları ile başladık, Atlas jet ile devam ediyoruz. 5 yıldır Atlas ile yıl boyu haftada iki kere uçuyoruz. Atlas jet uçağının yanında, şirketimiz tarafından kiralanmış TU154 uçağı ile ek yolcu ve kargo hizmetleri veriyoruz.  Haftalık 600 turist kapasitemiz bulunmaktadır. Gelenlerin çogu alışveriş amaçlı bavul turizmi için İstanbul'a gelen turistlerdir. Kişi başı ortalama 7-8 bin dolarlık harcama ile Laleli piyasasına ciddi katkıları vardır.

Şirketimiz tarafından işletilen ve Laleli'de bulunan Hamidiye Hotel, bu turistlere hem konaklama hem de kargo depoları ile hizmet vermektedir. Hamidiye Hotelin yanında bu bölgedeki bir çok otel ile yakın işbirliği içerisindeyiz.Kazakistan'dan İstanbul dışında Çin ve Dubai'ye de charter seferler ve paket turlar düzenliyoruz.

Yaz dönemlerinde Antalya bölgesine haftada iki sefer Atlas jet ile paket turlar düzenlemekteyiz. Oldukça yoğun bir talep ve ilgi ile karşılaşıyoruz.

İRAN PAZARIYLA İLGİLENİYORUZ


İstanbul ve ve Antalya bölgesine yıllık 25-30 bin kişilik kapasitemiz var.

Amacımız Aktau dışında Kazakistan'ın diğer bölgelerinde de yapılanmak ve özellikle İstanbul ve Antalya'ya operasyonlar yapmaktır. Bu yapılanma için ciddi ortaklar ve yatırımcılar ile görüşmeler halindeyiz.

Kazakistan'ın dışında diğer pazarları da etüt ediyoruz. Özellikle İran ile ilgileniyoruz. Bu bölgedeki Urmiye ve Tahran bölgelerinden İstanbul'a uçuşlar planlıyoruz.

Orhan SANCAR kardeşim ile beraber yürüttüğümüz projelerimizin, umarım gelişerek devam eder, Türk Turizmine ve ekonomisine katkı sağlar."

Bu Haber 15.04.2011 - 16:10:01 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • b.h - 05.05.2011 - 01:29

  başarıların devamını dilerim...

 • BY Selim - 04.05.2011 - 07:10

  tüm artar truzim çalışanlarına kendımde dağil başarılar dılerım iyi insan herzaman kazanır ve biz bu yolda çok iyi sistemimizle çalşıoruz emeğimiz çok yolumuz açık olsun

 • Engin ÖZAYCAN - 16.04.2011 - 01:48

  Büyük bir azimle çalışmalarımıza devam ediyoruz başarılarımızın devamı gelecek çok sağlam bir ekibimiz var ve işimizi yaparken büyük özveri ve titizlikle kaliteli bir hizmet verdiğimize inanıyorum bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum

 • Hamit - 15.04.2011 - 07:29

  Başarılarından ötürü öncelikle Burhan bey ve beraberindeki mesai arkadaşlarını kutlarım. Umarım Kazakistan ile başlayan zorlu ama güzel çalışmalarınızı Kosova ile daha ileriye gütürürsünüz. Allah yolumuzu açık etsin...

 • vsl - 15.04.2011 - 07:17

  Güven , Özveri ve Tecrübe sonucu Başarı..... Tebrikler Burhan abiii . Bundan böyle hep ön planda görürüz inşallah sizleri. Başarıların devamı geleceğine hiç kuşkumuz yok.

 • arap husso - 15.04.2011 - 04:08

  bütün istatistikler şunu gösteriyor ki 2011 yılı türk turizmi ve türkiye için altın bir yıl olacak.Bunu çeşiti nedenlere bağlamak mümkün.Ortadoğunun karışık olması,istanbulun 2010 yılı kültür başkenti olması gibi sebepler sayılabilir.Ancak şunu unutmamak lazım ki ARTAR TURİZM gibi türk turizmi ve ülkemizin tanıtımı için yıllardır özveri ve başarıyla çalışan şirketler turizmdeki büyümenin temel taşlarıdır.başta Burhan ARTAR olmak üzere bütün ARTAR TURİZM çalışanlarını yaptıkları ve yapacakları çalışmalardan ötürü kutluyorum.

 • candos - 15.04.2011 - 09:29

  bukadar mutevazi iki turizim adamını yanyana görmek cok güzel basarılarınızı takip ediyoruz ve sizinle gurul duyuyoruz allaha emanet olun siz gercekten cansınız sevgilerimle

 • vd - 14.04.2011 - 10:00

  artar turizme ve burhan artara basarılar dilerim...

 • kaptan - 14.04.2011 - 06:02

  siirt li burhan abim sana herseyin en güzeli yakısır kosava ucusları da hayırlı olsun seni seviyoruz allaha emanet ol

 • ** - 14.04.2011 - 03:50

  tebrikler burhan beye kazakistanin baska sehirlerinde de gormek isteriz...

 • husso - 14.04.2011 - 02:10

  ülkemizi turizm'de başarı ile temsil eden ARTAR TURİZM hedeflerini büğüterek faliyet alanlarını genişletmiştir.

 • m.k - 14.04.2011 - 10:58

  Başırılarından ve çalışmalarından dolayı Burak Köseoğlu'na teşekkür ediyorum.

 • y.a - 13.04.2011 - 07:56

  gün geçtikçe artar turizm hedeflerini büyütüyor...başarılarının devamını dilerim...

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.