Almanya'da uçuşların ne kadarı iptal olacak?

Almanya'da uçuşların ne kadarı iptal olacak?

Almanya'daki havalimanlarında işler yolunda gitmiyor. Binlerce uçuş iptal ediliyor, valizler kayboluyor, yolcular saatlerce kuyrukta bekliyor...


Turizm Güncel - Dış Haberler

Almanya'da havalimanlarında ve hava yolu şirketlerinde yaşanan personel sıkıntısı nedeniyle binlerce uçuş iptal edildi. Ayrıca yolcuların valizlerinin kaybolduğu ve saatlerce kuyrukta beklemek zorunda kaldıkları belirtiliyor.

Uçuşlar iptal oluyor, uzun kuyruklar oluşuyor, bagajlar kayboluyor

Alman iş ve turizm dergisi fvw'de yer alan habere göre yaşanan kaos tatilciler arasında hayal kırıklığına, sektör açısından da kötü bir imajın ortaya çıkmasına neden oluyor.

"Almanya'nın en kalabalık eyaleti Kuzey Ren-Vestfalya'da yaz tatilinin ilk haftası sona erdi. Ancak tatilciler yılın en iyi zamanının bu ilk haftasında dinlenmek dışında her şeyi yaşadı" denilen haberde, "İptal edilen uçuşlar, check-in ve güvenlik kontrollerinde saatlerce bekleme, kaybolan bagajlar ve yaşanan hayal kırıklıkları medyada çok sayıda haberin çıkmasına neden oldu." ifadelerine yer verildi.

Uçuşların yüzde 98’i yapılacak

Alman Havalimanları Birliği (ADV) CEO'su Ralph Beisel, havalimanlarında kaos yaşandığını ve işlerin yolunda gitmediğini kaydetti. Baisel, buna rağmen Almanya genelinde uçuşların yüzde 98'inin yapılacağını sözlerine ekledi.

TUI Airways Baş Sorumlusu Marco Ciomperlik ise bazı sıkıntılar olmasına rağmen tatilin ilk haftasında temiz bir uçuş trafiği yaşadıklarını söylerken, Condor'un Satış Müdürü Paul Schwaiger da zorlu koşullara rağmen Condor'un iyi bir iş çıkardığını öne sürdü.

Lufthansa City Center'ın Genel Müdürü Markus Orth ise Condor ve TUI Airways'in görüşüne katılmadığını, seyahat acentelerinin kızgın ve huzursuz seyahatçilerden iptaller ve gecikmelerle ilgili çok sayıda çağrı aldığını söyledi.

“2 bin Türk işçi sorunları çözmez”

Paul Schwaiger, Almanya'da hava ulaşımında yaşana kaosun devam etmesi durumunda turizm sektörününün ciddi bir imaj kaybı yaşayacağını belirtirken, ADV CEO'su Ralph Beisel, Türkiye'den getirilecek 2 bin havalimanı çalışanının da mevcut sorunu çözmeyeceğini kaydetti. Beisel, "Çünkü havalimanlarındaki operasyonel personelin 5'te 1'i kayıp" dedi.

“Eylül ayına kadar devam eder”

TUI Airways Baş Sorumlusu Marco Ciomperlik de bazı kısa vadeli düzeltmelere rağmen, havalimanları ve hava yollarındaki gergin durumun eylül ayına kadar devam edeceğini söyledi.Bu Haber 04.07.2022 - 18:17:04 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.