Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas fena yakalandı 

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas fena yakalandı 

Türkiye dahil pek çok ülkeden dönenlere PCR testini zorunlu kılan Almanya'da, Dışişleri Bakanı Heiko Maas'ın Türkiye'den test yaptırmadan döndüğü ortaya çıktı.


Türkiye ile Yunanistan arasındaki Doğu Akdeniz gerilimi nedeniyle iki ülkeyi ziyaret eden Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas'ın, zorunlu olmasına rağmen Türkiye'den dönüşte test yaptırmadığı ortaya çıktı.

Sözcü gazetesinden Ali Gülen'in haberine göre, dün Ankara’dan Almanya’ya dönen Maas hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Maas’ı topa tutanların gerekçesiyse bütün dünyayı paniğe sürükleyen koronavirüstü…

Maas’ın Türkiye’den dönmeden önce koronavirüs testi yaptırmadığının ortaya çıkmasının ardından çok sayıda Alman ve Türk Maas’ı topa tuttu. Birçok Alman, Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesine şikayet mesajı yazdı. Sosyal medyada da çok sayıda kullanıcı Maas’ı sorumluluk almaya davet ederek çok sert bir dille eleştirdi.

Bazı kullanıcılar, “Kendi koyduğun kurala uy Maas. Test yaptırmadan ve negatif sonuç almadan geldin. Bizi riske atıyorsun. Test yaptırmadıysan, 14 gün karantinada kalacaksın” çağrısında bulundular.

İşte o önerilerden ve tartışmalardan bazıları:

''Maas karantinaya girmeli''

Jürgen: “Maas 14 gün karantinada kalmalı. Yoksa kurallar, risk bölgesine giden politikacılara geçerli değil mi? Siz de kendi koyduğunuz seyahat uyarısına uyamıyor musunuz?”

Thomas Dolch: “Bay Maas bu koronavirüs döneminde her yere gidiyor. Bizlere de bulaştırabilir. Çünkü virüsü Almanya’ya taşıyabilir”

Andy Hofer: “Şimdi bay Maas ya test yaptırmalı ya da karantinaya girmeli”

Ali Osman Yayla: “Sayın Maas, Almanya‘ya gelmeden test yaptırmalıydı. Yaptırmadıysa karantinaya girmeli”

Erol Yıldız: “Belki de Maas virüsü Almanya’dan götürdü. Artık virüs her yerde”Bu Haber 26.08.2020 - 17:26:53 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.