ABD'li turizmciler Beyaz Saray'a yol haritası sundu

ABD'li turizmciler Beyaz Saray'a yol haritası sundu
ABD Seyahat Birliği, korona sonrası seyahatlerle ilgili Beyaz Saray'a bir yol haritası sundu.

TurizmGüncel – Dış Haberler

ABD Seyahat Birliği (USTA), korona sonrası seyahatlerle ilgili olarak Beyaz Saray'a, ''Yeni Normalde Seyahat'' isimli bir yol haritası sundu. Söz konusu çalışma, korona sonrası için hem turizm işletmelerine hem de hükümete rehberlik etme iddiasını taşıyor.

ABD'li seyahat uzmanlarının tıp uzmanları ile birlikte hazırladığı döküman, koronavirüs pandemisinin ardından hem çalışanların hem müşterilerin güvende tutulmasının yollarını belirlemeyi amaçlıyor.

Yol haritası 6 noktaya odaklanıyor

Hazırlanan yol haritası; aralarından operasyon, sanitasyon, sağlık taraması, yiyecek-içecek ve çalışanların enfekte olmasına karşı etkili mücadeleyi de kapsayan 6 noktaya odaklanıyor.

USTA CEO'su Roger Dow, ''Siyasi liderlerin ve halkın, koronavirüs riskini azaltmak için yüksek standardı sağladığımızı ve seyahatin her aşamasında bu standartları tutarlı bir şekilde uygulayacağımızı göstermek istiyoruz. Seyahatler yeniden açılığında gezginlerin, evden çıkıp eve dönünceye kadarki her aşamada güvenlik önlemlerinin alındığından emin olması gerekir.'’ dedi.

Koronanın ekonomiye etkisi 11 Eylül’ün 9 kat üstünde

Koronavirüs pandemisi nedeniyle 1 Mayıs'a kadarki sürede, ABD seyahat sektöründeki 6 milyon kişinin işinin kaybettiğini tahmin ettiklerini açıklayan USTA CEO'su, koronavirüsün ekonomik etkisinin 11 Eylül olaylarından 9 kat fazla olduğunu ileri sürdü.

Yeni normal şartlar elverdiği ölçüde

Roger Dow, ''Kamu otoriteleri ve halk uzmanları seyahat için doğru zaman olduğunu açıklamadan insanları seyahate teşvik etmeyeceğiz. Sektörümüzün odaklandığı nokta, seyahatlerin başlayacağı tarihe hazırlanırken, en üst düzeyde önlemler aldığını da göstermek. Yeni normal şartlar elverdiği ölçüde, seyahatlere yeniden dönmeye kararlıyız.'' ifadelerini kullandı.Bu Haber 05.05.2020 - 15:04:54 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.