50 ülkeden turizmciler İstanbul'da buluşuyor

50 ülkeden turizmciler İstanbul'da buluşuyor

Turizmin tüm renklerini bir araya getirme mottosuyla Dream Project organizasyonunda, 4-5 Ekim 2023 tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezi’nde bu yıl ilk kez kapılarını açacak olan İstanbul Turizm Fuarı, ulusal ve uluslararası turizm profesyonellerini bir araya getirecek.


Elli ülkenin en iyi hosted buyerları

50 ülkenin Türkiye’ye en çok turist ve grup gönderen acenta ve tur operatörlerini B2B toplantılar ile katılımcılarla buluşturacak fuar, aynı zamanda Türkiye’nin ticari hacmini arttırma yönünde önemli bir rol üstleniyor.

Profesyonel randevu sistemi

Yurtdışından gelen satın alıcılar ile stand açan fuar katılımcıları, online randevu sistemi üzerinden randevu alarak standlarında B2B görüşmeler yapma fırsatı bulacak. Aynı zamanda www.istanbulturizmfuari.com.tr web sitesinde ziyaretçi kaydı oluşturan sektör temsilcileri de stand açan fuar katılımcılarından randevu alabilecek.

15 binin üzerinde turizm profesyoneli

5 bin 356 metrekare alanda yer alacak fuarın, dünyadan ve Türkiye’den turizm profesyonelleri, oteller, etkinlik mekanları, tur operatörleri, acentalar, toplantı destek firmaları ve servis sağlayıcıları, MICE profesyonelleri ve diplomatik temsilcileri ağırlayarak 220 katılımcı firma ve 15 binin üzerinde turizm profesyonelini buluşturması hedefleniyor. Sadece turizm sektöründe faaliyet gösteren profesyonellerin ağırlanacağı fuarda, online randevu sisteminde planlanacak randevular ve B2B görüşmelerle özel işbirliklerine de imza atılacağı öngörülüyor. Büyük bir ticari hacim yaratması hedeflenen fuarın, güçlü işbirliklerinin de başlangıç durağı olması bekleniyor. 4 Ekim 2023 akşamı Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleştirilecek ITF Gala Party ile de sektör profesyonelleri eğlenirken aynı zamanda networklerini geliştirme fırsatı bulacak.

Turizm zirvesi ile sektöre yön verecek

Fuar kapsamında gerçekleşecek Turizm Zirvesi’nde ulusal ve uluslararası konuşmacılar ile turizm sektöründeki yeni trendler belirlenip 2023 yılı sezonu değerlendirilirken, 2024 yılı beklentileri masaya yatırılacak. Turizm Zirvesi kapsamında; Almanya Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Norbert Fiebig, İspanya Seyahat Acentaları Birliği Konfederasyonu Başkanı Carlos Garrido, Fransa Tolouse Turizm Board , Suudi Arabistan Turizm Board temsilcileri gibi dünyadan ve Türkiye’den çok önemli isimler panelist olarak yer alacak.

Sağlık turizmi de bu fuarda

Fuarda ayrıca Trust Global iş birliği ile sağlık turizmi dünyasının kapıları aralanacak. Dünya genelindeki sağlık turizmi paydaşları ile biraraya gelerek sektördeki güncel gelişmeleri takip etmek ve yenilikçi fikirlerle dolu bir etkinlik deneyimi yaşamak isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat sunan fuarda Medical Tourism Pavillion’unda sağlık kuruluşları (hastane-klinik-acente)  yer alacak.

İstanbul turizm fuarının sunacağı katkılar

*İstanbul’un tam şehir merkezinde (ICC) yer alacak fuar sadece sektör profesyonellerine yönelik olacaktır.

*Kontrat dönemi olması dolayısıyla otel-acenta kontratları için mükemmel bir zamanlama fırsatı sunacaktır.

*Erken rezervasyon kampanyalarının başlangıç dönemi olması sebebiyle tüm markaların kampanyalarını aynı anda duyurulmasını sağlayacaktır.

*Uluslararası önemli acentalar ve tur operatörleri, karar verici satın alıcı olarak fuarımızda bulunacaktır.

*Fuar için özel olarak hazırlanan B2B platform üzerinden sadece (karar verici satın alıcı) hosted buyerlar ile değil, profesyonel ziyaretçiler ile de B2B toplantılar yapılacaktır.

*Ulusal ve Uluslararası konuşmacılar ile gerçekleştirilecek ‘’Turizm Zirvesi’’ ile yeni trendler ele alınacak ve 2023 turizm sezonu değerlendirmesi ile 2024 beklentiler masaya yatırılacaktır.

*Fuar kayıt alanı dünyaca ünlü yeni dijital medya ajansı Ouchhh firmasının yapay zeka ile dünyaca ünlü eserleri yer alacak ve sektör paydaşları kayıt alanında bu deneyimi tecrübe edebilecekler.

*Global karar verici satın alıcılara boğazda üst düzey tekne gezisi ve tarihi yarım ada gezisi ile destinasyon tanıtımı yapılacaktır.

*Fuarın ilk gün akşamı Swissotel The Bosphorus Otel’de Ouchhh eserleri ile gerçekleştirilecek ITF Gala Party katılımcılar için eşsiz bir deneyim olacaktır.Bu Haber 04.08.2023 - 14:11:04 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.