2018’de 27,4 milyar $ kazandı, 18 milyar dolarlık pazara odaklandı

2018’de 27,4 milyar $ kazandı, 18 milyar dolarlık pazara odaklandı
Uluslararası otel zinciri InterCotinental Hotel Group (IHG), 18 milyar dolarlık orta-üst segment pazara odaklanacağını belirterek yeni bir markayı piyasaya sürmeye hazırlandığını açıkladı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

18 MİLYAR DOLARLIK PAZAR

Dünyanın önde gelen otel zincirlerinden IHG, yeni markalar yaratarak portföyündeki marka boşluğunu kapatma stratejisi kapsamında, 18 milyar dolarlık bir pazar olduğunu açıkladığı orta-üst segmente dönük yeni bir markayı piyasaya süreceğini açıkladı.

2018'DE 3 OTEL ŞİRKETİNİ SATIN ALDI

Geçtiğimiz yıl Six Senses, Covivo markasını bünyesinde barındıran Principle Hotels ve Regen Hotels&Resorts'ü satın alan IHG, Six Senses markasıyla önümüzdeki 10 yılda 60 yeni otel açmayı planıyor. Regent Hotels markasıyla üç yeni otel anlaşması yapan şirket, bu şirket bünyesinde faaliyet gösterecek Voco markasını da piyasaya sürmüş ve bu marka için 16 anlaşma imzalamıştı. IHG ayrıca, Avid Hotels markasıyla bugüne kadar 170 anlaşma imzaladı.

''HEM ORGANİK HEM DE SATIN ALMALARLA BÜYÜYECEK''

Şirketin hayata geçireceği ''All Suites'' isimli yeni markanın 18 milyar dolarlık orta-üst segmente odaklanacağı açıklandı. IHG CEO'su Keith Barr, 2018 yılında şirketin yeni stratejisi açısından mükemmel bir yıl olduğunu ifade etti. Şirketin 2018 yılına ilişkin finansal sonuçlarıyla ilgili açıklama yapan Barr, portföylerinde bulunan otel sayısını hem organik hem de satın almalarla büyütmeye devam edeceklerini açıkladı.

RAKAMLARLA IGH'NİN 2018 YILI

*Toplam geliri 27,4 milyar dolar (+%6,6)

*Oda başına gelir (RevPar) (+%2,5)

*Oda sayısındaki artış 56 bin (+%4,8 - bunun yüzde 4,3'ü organik büyüme)

*Toplam oda sayısı 837 bin (eksilen oda sayısı 18 bin)

*Yeni yapılan otel anlaşması %18 artarken, anlaşmaların yarısı Holiday Inn markasıyla yapıldı.Bu Haber 21.02.2019 - 12:37:14 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.