TİSK’ten asgari ücret açıklaması

TİSK’ten asgari ücret açıklaması

TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol, asgari ücrete ara zam hakkında açıklamalarda bulundu.


Yarın başlayacak asgari ücret görüşmeleri öncesinde, işvereni temsil eden TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol, yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile görüşme gerçekleştirdi.

Sözcü’nün aktardığına göre, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in asgari ücrete temmuzda yapılacak zamma ilişkin söylediği “Aşağı yukarı 500 dolar seviyesinde bir oran olacak” açıklamasına yönelik açıklama yapan Akkol, “Türkiye’deyiz, TL konuşacağız” dedi.

“Bizim görüşümüz, hızlı bir şekilde üçlü mutabakatla bu süreci tamamlamak. Şahsi arzum, bayrama girmeden sürecin tamamlanmasıdır” diyen Akkol şu ifadeleri kullandı:

“Bizim görüşümüz, hızlı bir şekilde üçlü mutabakatla bu süreci tamamlamak. Şahsi arzum, bayrama girmeden sürecin tamamlanmasıdır. Komisyon kurları da dikkate alıyor alım gücünü de dikkate alıyor yüzden fazla parametre değerlendiriliyor. İyi niyet var, enflasyon düşüş trendinde. Buna rağmen ara dönem artış yapılmasında mutabıkız. Önemli olan istihdamı aksatmayacak dengeli, çalışanın da işverenin de isteğini dikkate alan bir artış Türkiye’deyiz TL konuşacağız. İşveren desteğinin artırılarak devam etmesi konusunu sayın bakanımıza ilettik. İşverenin üstündeki yükün azaltılması için bu desteğin artırılmasının önemli olduğunu düşünüyoruz.”

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in asgari ücrete temmuz zammı için yaptığı “Aşağı yukarı 500 dolar bazında bir oran olacak” açıklaması gündem olmuştu. Ücretlere eklenmesi beklenen refah yapı ile birlikte 12 bin lira seviyesi konuşulurken işçi temsilcilerinin gündemi ise enflasyon ve döviz fiyatlarının alım gücü…Bu Haber 12.06.2023 - 16:59:09 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.