Meteorolojiden uyarı: Bazı bölgelerde sağanak yağış bekleniyor

Meteorolojiden uyarı: Bazı bölgelerde sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji tarafından yayınlanan tahminlere Marmara Bölgesi'nde ve Karadeniz Bölgesi'nin batısında sağanak yağış bekleniyor.   


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son tahminlere göre yurdun kuzey ve batı kesimlerinde yerel sağanak yağışların etkili olması bekleniyor. Öğlen saatlerinde Marmara Bölgesi'nin önemli bir kısmında ve Ege'nin kıyı şeridinde yağışlar görülecek Doğu Karadeniz'de ise kuvvetli sağanak görülmesi bekleniyor.

Yayınlanan son tahminlere göre ülkenin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Balıkesir'in kuzey ve batısı, Çanakkale, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bolu ve Karabük çevreleri ile Samsun'un iç ve doğu kesimleri yağmur ve sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Rize ve Artvin'in iç kesimleri ile Ardahan'ın kuzeyinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi görülecek.

Yağışların, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, bu illerin 600-800 metre üzeri rakımlı yerlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.Bu Haber 27.12.2023 - 11:50:38 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.