İki önemli şirket konkordato istedi

İki önemli şirket konkordato istedi
Türkiye'nin önde gelen mücevher firmalarından Gilan ve ve Mendo İç Giyim konkordato istedi.

Türkiye’nin önde gelen mücevher markalarından biri olan Gilan, Türkiye’de ve dünyada yaşanan ekonomik dalgalanmanın bir sonucunda, kısa vadeli borçlarını yeniden vadelendirmek amacıyla konkordato talep etti. Gilan’ın bu talebi kabul edildi

Gilan Yonetim Kurulu Baskanı Muharrem Geylan Hurriyet’e yaptığı değerlendirmede, “Gilan, bugüne kadar zorlu dönemlerden her zaman güçlenerek çıkmayı başardı. Markanın büyümesi de, ekonomik şartların oldukça zorlu olduğu 1994 yılında gerçekleşti. 2001 krizi esnasında bir yandan yatırımlarımızı güçlendirirken diğer yandan ülkemizin en önemli değerlerinden Topkapı Sarayı Mücevher Dairesi’nin renovasyonunu gerçekleştirmiştik. 2008’de yaşanan kriz döneminde, New York’un ve dünya perakendesinin kalbi kabul edilen 5.Cadde’nin en prestijli noktasında tüm ülkemize gurur kaynağı olan mağazamızı açtık. Tüm dünyada ülkemizi lüks alanında temsil eden tek Türk mücevher markası olduk. Biz çalışmaya, ihracatımızı artırmaya devam edeceğiz” dedi.

40 YILLIK İÇ GİYİM FİRMASI

Tekstil sektöründeki geçmişi 40 yıla yakın olan Osman Alyüz, çoğunluk hissedarı olduğu Mendo İç Giyim Tekstil Pazarlama Ve Dış Ticaret Limited Şirketi, Mendoğlu Çamaşırları Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi, Menpa Mağazacılık Pazarlama Tekstil Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi için konkordato başvurusunda bulundu.

Dava başvurusu İstanbul Anadolu 2. Asliye Tic. Mahkemesine yapıldı. Mahkeme, yapılan başvuru sonrası, şirketleri hacizlere karşı korumaya alacak tedbir kararı verdi.


Bu Haber 07.09.2018 - 10:25:03 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.