Uygar Koçaş iki lüks otelin genel müdürlüğünü yapacak

Uygar Koçaş iki lüks otelin genel müdürlüğünü yapacak

Jw Marriott İstanbul Bosphorus ve Sheraton İstanbul City Center’ın yeni genel müdürü Uygar Koçaş oldu


Marriott International’ın Türkiye ayağında üst düzey yeni görevlendirme gerçekleşti. Marriott Turkey Business Council Chairman görevini yürüten ve Le Méridien İstanbul Etiler ile Sheraton İstanbul Levent’in genel müdürlüğünden sorumlu olan Uygar Koçaş, grubun bünyesinde faaliyet gösteren JW Marriott İstanbul Bosphorus ve Sheraton İstanbul City Center’a Multi-Property General Manager görev tanımıyla yeni genel müdür olarak göreve başladı.

Koçaş, 15 senesi genel müdürlük olmak üzere 25 yıllık konaklama sektöründeki deneyimi ile şehrin en gözde otelleri arasında yer alan bu iki otelin hem lokal hem de ulusal gelişim hedeflerine liderlik edecek.

Meslek hayatına 1994 yılında Club Flipper'da satış müdürü olarak başlayan Uygar Koçaş, 1996 yılında Club Dedeman'da satış direktörlüğü görevini üstlendi. 1999 – 2004 yılları boyunca kariyerine Amerika’daki Whyndam International ile devam eden Uygar Koçaş, 2008 yılında The Marmara Pera’ya genel müdür olarak atandı. 2011 yılında süregelen görevi ile birlikte The Marmara Bodrum genel müdürlük görevini de üstlendi. 2012 yılında The Marmara Bodrum, Antalya & Istanbul Şişli bölge genel müdürlüğü, 2014 yılından 2016 yılının Kasım ayına kadar The Marmara Taksim & Esma Sultan Yalısı genel müdürlük görevlerini yürüten Uygar Koçaş, 2016 yılında Marriott International Türkiye grubuna Le Méridien Istanbul Etiler’in genel müdürü olarak göreve geldi.

Süregelen bu görevi ile 2019 yılında Sheraton İstanbul Levent’in genel müdürlük görevini de üstlendi. Uygar Koçaş, tüm bu görevleriyle birlikte TÜROB ve Skal İstanbul’un yönetim kurulu üyeliğini de sürdürüyor.

Öte yandan Kocaş Le Méridien Istanbul Etiler’e ‘Marriott International General Manager Awards’ Avrupa Bölgesi Ana Markalar kategorisinde “2017 Yılının Oteli” ödülünü kazandırdı.

Mülkiyeli olan Uygar Koçaş, 1996 yılında Ankara Üniversitesi işletme bölümünden mezun oldu. 1998 – 2000 yılları arasında American Hotel & Lodging Educational Institute’te Hospitality Management eğitimi aldı. 2019 yılında London Business School’da aldığı Finance for Non-Finance Executives eğitiminden sonra 2012 – 2014 yılları boyunca Koç Üniversitesinde Executive MBA programını tamamlayan Uygar Koçaş’ın katıldığı diğer eğitimler arasında Luxury University, eCornell Leadership Enchancing, eCornell Owner / Operator Partnership, Marriott Ascent Leadership Program at The University of North Carolina at Chapel Hill yer alıyor. İngilizce, Fransızca ve Almanca bilen Uygar Koçaş evli ve iki çocuk babasıdır.Bu Haber 03.10.2022 - 12:41:53 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Mehmet Kaynak 04.10.2022 - 12:14

    Bravo Uygar'a kutluyorum

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.