ABD vize için artık sosyal medyaya ve emaillere de bakacak

ABD vize için artık sosyal medyaya ve emaillere de bakacak

ABD Dışişleri bakanlığı, vize başvurularına yeni kriterler getiiyor.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Bundan sonra ABD vizesi için başvuranlar, sosyal medya hesapları dahil, pek çok kişisel bilgisini ABD konsolosluları ile paylaşacak.

Sosyal medya, email, telefon numarası...

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, göçmen ve göçmen olmayan vize başvurularına yeni kriterler getirdiğini duyurdu. Buna göre ABD vziesine başvuranlar; en az 5 yıllık sosyal medya kullanıcı isimlerini, telefon numaralarını, email adreslerini uluslararası seyahat ve sınır dışı edilmeye dair tüm bilgilerini paylaşmak zounda.Vize başvurusu yapanlara ayrıca, aile üyelerinden terör eylemlerine karışanların olup olmadığı da sorulacak.

15 milyon insanı kapsayacak

Voice of America'da yer alan habere göre, iş, eğitim, gezi veya göçmenlik için başvuruda bulunacak 15 milyon kişiyi kapsaycağı belirtiliyor. ABD, sadece diplomatik ve resmi vizesi olanlardan bu bilgileri istemeyecek.

ABD, önceden sadece güvenlik riski taşıdığından şüphelendiği kişilerden istediği söz konusu bilgiler, yılda yaklaşık 65 bin civarında uygulamaya konu oluyordu.Bu Haber 03.06.2019 - 08:23:58 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.