Mehmet Nane uçak biletlerine yapılan zammı yeterli bulmadı

Mehmet Nane uçak biletlerine yapılan zammı yeterli bulmadı

Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nane, iç hat uçuşlarda tavan fiyat artışının çok önceden yapılması gerektiğini ve artışın kesinlikle tekrar gündeme geleceğini belirtti.


Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nane, Yeni Ercan Havalimanı’nın açılışı ve iç hat uçuşlarda tavan fiyat artışı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Bloomberg HT’ye konuk olan Nane, Türkiye ile BAE arasında enerji, ulaştırma, lojistik, e-ticaret, finans, turizm, savunma sanayii ve ileri teknolojiler gibi alanlarda 50,7 milyar dolarlık anlaşma imzalanması hakkında yaptığı açıklamada, bu amaçla iki ülke arasında ortak ticari yapılanma kurulduğunu söyledi. “Bu yapılanmanın ilk toplantısı da Eylül ayı gibi Türkiye’de olacak” diyen Nane, gerçekleşen son görüşme ile bundan sonra yapılacak işlerin temelinin atıldığını vurguladı.

“Tavan fiyat artışının çok önceden yapılması gerekiyordu”

İç hat uçuşlarda tavan fiyat artışına ilişkin değerlendirmede bulunan Nane, tavan fiyat artışının kesinlikle tekrar gündeme geleceğini açıkladı. “Geçen hafta dernek olarak yaptığımız ziyarette Sayın Bakan'ımıza gündeme getirdik. Geçen sene olduğu gibi bu sene de bir artışın hayata geçmesi olasıdır. Tavan fiyat artışının çok önceden yapılması gerekiyordu.” dedi.

“Yeni Ercan Havalimanı 10 milyon yolcuya hizmet verecek”

Nane, Lefkoşa'da yapımı tamamlanan Yeni Ercan Havalimanı hakkında “Ercan, bizim ve Türkiye için çok önemli bir pazar” dedi.

Ercan Havalimanı’nda yeni terminalin 10 milyon yolcuya hizmet edeceğini belirten Nane, yeni terminalle birlikte Kıbrıs’a gelecek olan yolcu sayısının artarak Kıbrıs’ın ekonomisine katkı sağlanasını söyledi.Bu Haber 22.07.2023 - 11:10:28 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.