İngiltere'nin kararının ardından rezervasyonlarda büyük artış

İngiltere'nin kararının ardından rezervasyonlarda büyük artış

İngiltere'nin aşı olanlardan PCR testi istemeyi sonlandırması, rezervasyonlara yansıdı.


TurizmGüncel - Dış haberler

İngiltere'nin seyahat öncesi PCR testini ve karantinayı kaldırması rezervasyonların artmasını sağladı.

Jet2: Rezervasyonlar yüzde 30 arttı

Ülkenin önde gelen tur operatörlerinden Jet2 Holidays, kuralların gevşetileceğinin açıklanmasının ardından rezervasyonların yüzde 30 arttığını duyurdu. Bilindiği üzere İngiltere tam aşılı veya bağışıklığı olan yolculardan PCR testi isteneyi sonlandırmış, PCR testini sadece aşı olmayanlar için uygulamaya başlamıştı.

Hava yolu şirketi Jet2 ve tur operatörü Jet2 Holidays'in CEO'su Steve Heapy, test zorunluluğunun kaldırılmasının turizm sektörü için "oyun değiştirici" olduğunu belirtti. Heapy, kararın açıklandığı pazartesi gününden önce de güçlü olan rezervasyonların kararın açıklanmasının ardından daha da arttığını belirtti.

“Türkiye, Yunanistan ve Kıbrıs rezervasyonlarında muazzam bir büyüme var”

2022 yılı için 2019'dakinden daha büyük bir kapasite planladığını açıklayan Steve Heapy, "Şubat yarı tatili, Paskalya tatili ve 2022 yaz sezonu da dahil olmak üzere, yılın geneline ait satışlarda dikkate değer artış gözlemliyoruz. Kanarya Adaları, Balear Adaları, İspanya anakarası, İtalya ve Portekiz'e dönük satışlar güçlü. Yunanistan, Türkiye ve Kıbrıs için yapılan rezervasyonlarda ise muazzam bir büyüme var." diye konuştu.

TUI: 2022 yaz rezervasyonlarının 2019 seviyesine ulaşmasını bekliyoruz

TUI İngiltere Müdürü Andrew Flintham ise PC R testi zorunluluğunun kaldırılmasının turizm sektörünün normale dönmesi yolunda atılmış büyük bir adım olduğunu vurguladı. Kış kaçamağı içn en popüler yerlerin Meksika, Dominik Cumhuriyeti, Cape Verde ve Kanarya Adaları gibi uzak mesafe destinasyonlar olduğunu kaydeden Flintham, 2022 yaz rezervasyonlarının ise 2019 seviyesine ulaşmasını beklediklerini söyledi.

Johan Lundgren: Test ile seyahatin geçmişte kalmasını umuyoruz

Ülkenin önde gelen bir diğer hava yolu ve tur operatörü EasyJet'in CEO'su Johan Lundgren de hükümetin uluslararası seyahatlere dönük kısıtlamaları her gevşetmesinde satış rakamlarının arttığını söyledi. Lundgren, "Şimdi virüsün yayılmasında hiçbir etkisi olmayan test ile seyahatin geçmişte kalmasını umuyoruz." dedi.

Thomas Cook: En fazla talep Türkiye ve İtalya’ya

İflas etmesinin ardından marka hakları Çinli yatırım fonu Fosun tarafından satın alınan Thomas Cook ise en çok talep gören destinasyonların Türkiye ve italya olduğunu açıkladı.

Kararın ardından rezervasyonların haftalık bazda yüzde 300 arttığını açıklayan Thomas Cook'un CEO'su Alan French, "2 yıl devam eden ve değişen kuralların ardından düze çıkmış gibiyiz. Bu yıl daha fazla sayıda insanı yazın güneş altında ve denizde görmeyi umuyoruz." şeklinde konuştu.Bu Haber 26.01.2022 - 14:10:34 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.