savasdas@turizmguncel.com

Zorunlu PCR testi Rus turisti etkiler mi?

Zorunlu PCR testi Rus turisti etkiler mi?
Rusya Turizmciler Birliği (RST) Sözcüsü İrina Tyurina, Türkiye'nin getirdiği test zorunluluğu nedeniyle Rusyaların yılbaşı turlarını iptal etmeyeceğini söyledi

Rus medyasına konuşan Tyurina, "Test geçme sürecinin artık insanları korkutmadığını düşünüyorum, zira süreç iyi ayarlanmış durumda ve test yapmak artık zor değil. Üstelik insanlar kendilerini tatillerini ayarladıysa test onları vazgeçirmeyecek. Türkiye daha sıcak, yeşil, otel arazisinde yapılacak şeyler var ve mevcut durumda, tatil yapmak evde oturmaktan daha iyi. Üstelik Türkiye'nin otellerinde eğlence yasağı Rusları korkutmadıysa, testler hiç korkutmaz" ifadelerini kullandı.

Sputnik'in haberine göre, Intourist tur operatörünün icra müdürü Sergey Tolçin de negatif test zorunluluğunun turların iptaline yol açmayacağı görüşüne katıldığını belirterek, şunlar söyledi:

"Gerçi tabii turistlerin sıkıntıları artacak ve yılbaşı öncesi pek rahat olan bir süreç değil. Türkiye'de son zamanlarda koronavirüs vakaları arttı, bu yüzden karar mantıklı denebilir. Salgın koşullarında önce güvenlik gelir."

Tolçin, turistleri yeni kurallar hakkında bilgilendireceklerinin altını çizdi.


Bu Makale 26.12.2020 - 09:49:27 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • 3 HAFTA KAPATIN - 26.12.2020 - 09:38

    SAYIN YAZARLARIM , 2021 YILINI KAYIP YIL ETMEK ISTEMIYORSAK TURIZMIN ZATEN EN DUSUK OLDUGU AY OLAN OCAK AYINDA EN AZ 3 HAFTA KAPILARIMIZI KAPATMALIYIZ. NE OLURSA OLSUN BURALARDAN GELENLERE DE 10 GUN BOYUNCA DEVLETIN BELIRLEYECEGI YURTLARDA KONAKLATMALIYIZ. TURIZM OLDUGU ICIN EKIM KASIM DA PATLAMA OLDU

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.