savasdas@turizmguncel.com

Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis 2020 turizm gelirini açıkladı

Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis 2020 turizm gelirini açıkladı
Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis, koronavirüsün damga vurduğu 2020 yılında Yunanistan'ın ne kadar turizm geliri elde ettiğini açıkladı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis, koronavirüsün damga vurduğu 2020 yılında ülkesinin 4 milyar euro turizm geliri elde ettiğini açıkladı.

Hükümetin risklerle dolu 2021 yılında esneklik ve koordinasyonla zorlukları ele almanın yollarını aradığını ifade eden Harry Theoharis, Yunanistan'ı turizmi açmalarının ülkedeki resesyonun yüzde 5 düşmesini sağladığını açıkladı.

‘’Başarılı bir sınav verdik’’

Parlamentoda yaptığı konuşmada koronavirüs krizinin Yunanistan turizmini zirvedeyken vurduğuna dikkat çeken Yunan Bakan, eşi görülmemiş küresel koşullar göz önüne alındığında, Yunanistan'ın başarılı bir sınav verdiğini ifade etti.

‘’Yüksek gelirli ülkelere odaklanacağız’’

Yunan Ulusal Turizm Organizasyonu'nun (GNTO) ülkenin yeni reklam kampanyası için yaratıcılık ve uygulama eksenli yarışma başlattığını açıklayan Harry Theoharis, yeni dijital araçların oyuna dahil edildiğini ve Yunanistan'ın Norveç, Avusturya, İsviçre gibi yüksek gelirli ülkeleri hedefleyen yeni politikaya geçtiğini kaydeden Theoharis,; ABD, Kanada, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri pazarları için dijital araçların devreye sokulduğunu söyledi.


Bu Makale 15.12.2020 - 14:19:24 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Silivriboya.com - 15.12.2020 - 06:55

    Yunanistan, şu mykanos gibi yerlerde ciddi pazarlama ortamı yarattı. Aynısını ülkemizde de yapmalıyız.

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.