savasdas@turizmguncel.com

Türkiye’deki yangınlar Rus turistlerin gelişini etkiledi mi?

Türkiye’deki yangınlar Rus turistlerin gelişini etkiledi mi?
Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) turizm bölgelerinde devam eden yangınların Rus turistlerin gelişini nasıl etkilediği ile ilgili açıklama yaptı.

ATOR Başkan Yardımcısı Dmitri Gorin tarafından yapılan açıklamada; "Orman yangınlarıyla ilgili son durum Rus turistlerin Türkiye'deki tatil talebini etkilemedi. Ruslar Antalya sahillerine tur paketi satın almaya devam ediyor, alıyorlar. Ayrıca tur fiyatları aynı kaldı.” denildi.

“Değişen tel şey belli otellerdeki turistlerin başka otellere sevk edilmesi”

TürkRus’un Veçernyaya Moskova gazetesinden aktardığı habere göre Gorin, “Yangınlarla bağlantılı olarak Ruslar turlarını iptal etmek için tur operatörlerine başvurmuyor. Ayrıca yeni tur satışları da yangınların çıkmasından önceki seviyede kalmaya devam ediyor. Şu anda değişen tek şey, belirli otellerde misafirlerin geçici olarak başka otellerde sevk edilmesi. Durumu turistlerle birlikte çok dikkatli bir şekilde izliyoruz. Turistlerin güncel bilgileri görebilmesi için otellerin bize gönderdiği videoları online olarak turistlere gösteriyoruz'' dedi.

Temmuzda 547 bin Türkiye’de tatil yaptı”

Rus yetkili, ağustos ayının "en yüksek sezon” olduğunu, sadece temmuz ayında Türk sahillerinde 547 bin Rus vatandaşının tatil yaptığını, ağustos ayında bu sayının daha da artmasını beklediklerini vurguladı.

Rusya'nın 40'tan fazla şehrinden sadece Antalya'ya her gün 105 ila 120 uçak seferi yapılıyor.


Bu Makale 03.08.2021 - 08:48:06 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.