savasdas@turizmguncel.com

Türkiye ile Ukrayna arasında uçuş artışı anlaşması

Türkiye ile Ukrayna arasında uçuş artışı anlaşması
Türkiye ile Ukrayna arasında yapılan anlaşmayla, iki ülke arasındaki tarifeli uçuş sayıları artırılırken, Alanya-Gazipaşa Havalimanı da uçuş yapılacak havalimanları arasına eklendi.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yapılan açıklamada, Ukrayna ile Türkiye arasındaki tarifeli uçuş sayılarının artırıldığı, ayrıca Alanya-Gazipaşa Havalimanı'nın da tarifeli uçuş yapılacak noktalar arasına eklendiği belirtildi.

SHGM'nin konuya ilişkin açıklaması şöyle:

Türkiye ile Ukrayna Sivil Havacılık Otoriteleri arasında, sivil havacılık alanındaki ilişkilerin geliştirilmesi amacı ile temaslar gerçekleştirildi.

''Bu kapsamda, Genel Müdürlüğümüz ile Ukrayna Sivil Havacılık Otoritesi arasında gerçekleştirilen yazışmalar neticesinde; Antalya-Gazipaşa, Türk Havayolu Şirketleri için ülkemizdeki çıkış noktaları arasına eklendi ve Ukrayna Havayolu Şirketleri için de ülkemizdeki varış noktaları arasına eklenmiş oldu.

İki Ülke arasında, sivil havacılık işbirliğinin geliştirilmesi amacına matuf yapılan bu değişiklik ile; Türk Havayolu Şirketleri İstanbul, Ankara, İzmir, Bodrum, Dalaman, Bursa, Adana ve Gazipaşa’dan çıkış yaparak Kiev, Dnipropetrovsk, Odessa, Simferopol, Donetsk, Kharkiv, Lviv, Sivastopol, Kherson, Nikolayev, Vinnytsia, Chernivtsi, Ivano-Frankivsk ve Zaporizhzhya’ya sefer düzenleyebileceklerdir.

Buna mukabil, Ukrayna Havayolu Şirketleri ise Kiev, Dnipropetrovsk, Odessa, Simferopol, Donetsk, Kharkiv, Lviv, Sivastopol, Kherson, Nikolayev, Vinnytsia, Chernivtsi, Ivano-Frankivsk ve Zaporizhzhya’dan çıkış yaparak İstanbul, Ankara, İzmir, Bodrum, Dalaman, Bursa, Adana ve Gazipaşa’ya sefer düzenleyebileceklerdir.

Gazipaşa-Kiev hattı için haftalık 14 frekans, Gazipaşa ile Ukrayna’daki diğer noktalar (Dnipropetrovsk, Odessa, Simferopol, Donetsk, Kharkiv, Lviv, Sivastopol, Kherson, Nikolayev, Vinnytsia, Chernivtsi, Ivano-Frankivsk, Zaporizhzhya) için haftalık 7’şer frekans anlaşmaya eklenmiştir. Ayrıca Bodrum-Kiev hattı için mevcut olan haftalık 7 frekans, 14 frekansa çıkarılmıştır. Bu kapsamda, ilave 1 nokta ve toplam 112 frekanslık kazanım elde edilmiştir.''


Bu Makale 30.03.2021 - 08:56:12 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Bu seferler ne Zaman başlıyor - 01.04.2021 - 06:30

    Çok isabetli bir karar

  • Gökhan tan - 30.03.2021 - 12:27

    Topraga kafasını gömmüş devekuşu gibi turizm sektörü Ukraynada günlük ölü sayısı 320 ortalamaya vaka sayısı 13.000 ülke başbakanı vahim durumdayız diyor saglık sektörü yok 0 Polonya bütün iyi doktorları ellerinden alıyor ve biz yaşasın ukraynalılar turist olarak gelicek diye seviniyoruz. Aziz nesini Burda saygıyla aniyorum

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.