savasdas@turizmguncel.com

Rus tur operatörlerinden yolculara Türkiye duyurusu: Kafalar karışık

Rus tur operatörlerinden yolculara Türkiye duyurusu: Kafalar karışık
Rusya'nın önde gelen tur operatörleri, Türkiye'ye yeni kabul kuralları ile ilgili yolcularını bilgilendirdi. Ancak Türkiye'nin kabul ettiği aşılarla ilgili kafalar karışık.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Yolcularına dönük bilgilendirmede bulunan tur operatörleri, Türkiye'ye giriş kurallarının değiştiğini bildirdi. Yapılan bilgilendirmeye göre Türkiye 15 Eylül'den itibaren sadece iki doz Sputnik V aşısı olan veya hastalığı atlatan Rusları testsiz kabul edecek. Aşı olmayanlar ve Sputnik Light aşısını olanlar 72 saat önce yapmış negatif PCR testini yanında bulundurmak zorunda.

ANEX’ten yolcularına duyuru

ANEX Tour'dan yapılan duyuruda, "14 Eylül'den itibaren Rusya'da sadece Sputnik V aşısını kabul etmektedir. Bu aşının da seyahatten en az 14 gün önce yapılması gerekmektedir

Rusya'daki diğer aşıları olanlar 14 Eylül'den itibaren 72 saat önce yapılmış negatif PCR testi veya 48 saat önce antijen testi yaptırmak zorunda zorunda. Aşı sertifikası İngilizce olmak zorunda." denildi.

Bazı şirketlerin haberi bile yok

PEGAS Touristik tarafından açıklamada ise EpiVacCorona ve KoviVak aşılarını olanların da 20 Eylül tarihinden itibaren Nordwind ve PegasFly uçuşlarına kabul edilmeyeceği kaydedildi.

Öte taraftan ülkenin ulusal hava yolu Aeroflot'un yolcularını bilgilendirmediği, Coral Travel ve Tez Tour gibi şirketlerin ise değişikliklerden haberdar bile olmadığı ifade edildi.

Büyükelçiliğin açıklamasında belirsizlik var

Rus Tur Operatörleri Birliği'nin bülteninde yer alan haberde ayrıca, Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliğinin yaptığı açıklamaya da dikkat çekildi. Elçiliğin 9 Eylül'de yaptığı açıklamada, Türkiye'ye giriş kuralları ile ilgili, "Son 14 gün içinde Rusya Federasyonu tarafından yapılmış aşıya ilişkin belge..." ifadeleri kullanılmış, Sputnik Light aşısının veya diğer aşıların durumuna ilişkin bir bilgi verilmemişti.


Bu Makale 16.09.2021 - 09:36:25 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.