Svs Das

PCR testi kararı İngiliz turizm sektörüne darbe vuracak

PCR testi kararı İngiliz turizm sektörüne darbe vuracak
İngiltere'nin test ve izolasyon politikasına geri dönmesi, turizmcilerde tedirginlik yarattı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere'de alınan yeni karara göre, 30 Kasım'dan itibaren ülkeye giriş yapan tüm yabancılar varışın ikinci gününde PCR testi yaptıracak ve test sonucu belli olana kadar da kendini izole edecek. Koronavirüsün yeni varyantı Omikron vakası taşıyan biriyle temaslı olanlar ise, aşı olup olmadığına bakılmaksızın izole olacak. Bir önceki seyahat kararında kırmızı listede hiç ülke bırakmayan İngiltere Omikron virüsü çıktığından bu yana 10 Afrika ülkesini kırımızı listeye aldı.

"Toparlanmanın başındaki seyahat sektörü büyük darbe aldı"

İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği (ABTA), test kararının toparlanma aşamasının henüz başında olan seyahat sektörüne büyük bir darbe vurduğunu açıkladı. Açıklamada, "Bu kararın dikkatli bir şekilde incele altında tutulması ve İngiltere'deki aşılama programına bir zararı olmadığı anlaşıldığı anda derhal kaldırılmalıdır." denildi.

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid ise, bilim adamlarının Omikron hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalıştığı bu süreçte alınan önlemlerin onlara zaman kazandırdığını söyledi.

Which'in seyahat editörü Rory Boland ise "PCR testini zorunlu hale getiren hükümet, rezervasyon yapan insalara güven vermek ve pazarı düzenlemek için adım atmalı." dedi.


Bu Makale 30.11.2021 - 08:30:53 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.