savasdas@turizmguncel.com

Lübnan’da korkunç patlama

Lübnan’da korkunç patlama
Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta korkunç bir patlama meydana geldi.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki liman bölgesinde korkunç bir patlama meydana geldi. Patlamanın nedeni henüz bilinmezken, kentin liman tarafının neredeyse harabeye döndüğü görülüyor.

Beyrut polisinden yapılan ilk açıklamada, patlamanın havai fişek yüklü konteynırlarda meydana geldiği ifade edildi.Daha sonra yapılan açıklamada ise patlayan maddenin maddenin liman bölgesindeki 2 bin 700 ton nitat olduğu ifade edildi.

El Meyadin televizyonu, Beyrut Limanın’danki patlamanın içerisinde hidrojen gazı, silikon gazı, işlenmemiş doğalgaz, amonyum gazı ve havai fişek depolanan 16’ıncı ambarda meydana geldiğini belitti.

The Guardian gazetesinde yer alan haberde ise, gerçekleşen iki patlamada en az 25 kişinin öldüğünü, binlerce kişinin de yaralandığını yazdı. Yüzlerce binanın kullanılamaz hale geldiğini belirten gazete, İsrail'in saldırıya ilişkin sorumluluğu olmadığını belirterek tıbbi yardım talebinde bulunduğunu yazdı.

Kimi görgü tanıkları patlama öncesi havada uçak gördüğünü, kimisi ise füze gördüğünü belirtiyor.

Lübnan Başbakanı Hasan Diyab yaptığı açıklmada, "Bu bir felaket. Tüm kardeş ve dost ülkeleri Lübnan'a desteğe çağırıyoruz." dedi.

GÜNCELLEME......05.08.2020 - 10.06

Gelen son bilgiere göre, patlamada şu ana kaar 100'e yakın insan hayatını kaybederken yaralı sayısı ise 400 bin civarında. Zor günler geçiren ülkede OHAL ilan ediliği bildirildi.

Bu Makale 04.08.2020 - 22:34:54 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.