savasdas@turizmguncel.com

İngiltere turizm sektörünün gözü seyahat güncellemesinde

İngiltere turizm sektörünün gözü seyahat güncellemesinde
4 Temmuz'da 70'den fazla ülke ve bölgeyi 'seyahat için güvenli' ilan eden İngiltere'nin söz konusu listeyi güncelleyeceği belirtildi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

4 Temmuz itibariyle Türkiye'nin de içinde bulunduğu 70'den fazla ülke ve bölgeyi seyahat için 'güvenli' ilan eden İngiltere'nin, söz konusu listeyi güncelleyeceği belirtiliyor. İngiliz medyasına yansıyan haberlerde, son dönemde vaka sayısı yeniden artışa geçen İspanya'nın listeden çıkarılacağı belirtilse de, hükümete yakın kaynaklar listede ciddi bir değişiklik olmasını beklemediklerini belirtiyor.

Kaynaklar, açıklanan listeye çok fazla ekleme-çıkarma yapılmasını beklemediklerini açıklarken, hava yolu sektöründen bir temsilci, ''Hükümet, risk görmesi durumunda seyahat kısıtlamalarını geri getirmede çekingen davranmayacaktır. Bu nedenle pazar her an kapanabilir'' değerlendirmesinde bulundu.

Perşembe günü açıklama yapan İngiltere Dışişleri Bakanlığı, İspanya'nın Aragon, Katalonya, Zaragoza ve Barselona bölgelerindeki 'istikrarlı' vaka artışını yakından takip ettiklerini açıklamıştı.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasını değerlendiren TUI ise, İspanya'dan dönenlere yeniden 14 gün karantina uygulanması durumunda bu ülkeye dönük programını iptal edeceğini duyurmuştu.


Bu Makale 24.07.2020 - 13:06:56 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.