savasdas@turizmguncel.com

Hakaretten gözaltına alınan Alman turist serbest bırakıldı

Hakaretten gözaltına alınan Alman turist serbest bırakıldı
Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla Antalya’da gözaltına alınan Alman turist, 16 at 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bırakarak Alman turisti serbest bıraktı.

Antalya Havalimanı’nda Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan 54 yaşındaki Alman turist Kristian W.B., 16 ay gün hapis cezasına çarptırıldı. Diş hekimi olan Kristian W.B.’nin cezasının açıklanmasını geri bırakan mahkeme, tahliyesine karar verdi.

4 Kasım'da, Antalya Havalimanı'nda yaşadığı tartışma sırasında Türklere ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan Kristian W.B., ardından da adliyeye sevk edildi. Kristian W.B., çıkartıldığı mahkemece 'Cumhurbaşkanına hakaret', 'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçlarından tutuklanmıştı.

Alman turist, mahkemede kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi. Türklerle ve Müslümanlarla bir sorunu olmadığını kaydeden Kristian W.B., tartışmanın sosyal mesafeden kaynaklandığını, risk grubunda olduğu için kendisinden uzak durulmasını istediğini belirtti. Duruşmayı Almanya'nın Antalya Konsolosluğu görevlileri ile çok sayıda Alman gazeteci de takip etti.


Bu Makale 09.12.2020 - 16:06:25 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.