savasdas@turizmguncel.com

Bodrum'da yangın yerleşim alanlarına indi, oteller ve evler boşaltılıyor

Bodrum'da yangın yerleşim alanlarına indi, oteller ve evler boşaltılıyor
Öğle saatlerinde Bodrum'da başlayan yangın büyüdü. Geniş bir alanda etkili olan yangın nedeniyle İçmeler bölgesindeki evlerin ve otellerin boşaltıldığı öğrenildi.

Bodrum'daki yangın, Kumbahçe Mahallesi’nin üst kısmında bulunan ormanlık alanda saat 13.00 sıralarında meydana başladı.

Alevlerin yükseldiğini gören vatandaşların ihbarı üzerine 112'yi arayan vatandaşların ihbarıyla bölgeye Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edildi.

Kısa sürede olay yerine gelen ekipler söndürme çalışmalarına başlarken, alevlere helikopter ile de müdahale ediliyor. İçmeler Mevkii’ne doğru yaklaşan yangın otel ve evleri tehdit edecek boyuta ulaştı.

Bodrum Orman Yangını

Bodrum'da oteller ve evler boşaltılıyor

Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyük bir alana yayılan yangın nedeniyle yetkililer ses sistemleri vasıtasıyla mahalledeki otel ve evlerin boşaltılması yönünde sık sık uyarı anonsları yapıyor.

Otellerde konaklayan yerli ve yabancı turistler panik halinde iskelelerde kendilerini bölgeden uzaklaştıracak tekneleri beklerken, sahil güvenlik ekipleri başta olmak üzere diğer özel tekne ve yatların destek verdiği tahliye çalışmalarında yurttaşlar deniz yolu ile bölgeden uzaklaştırılmaya başlandı.

Bodrum Belediyesinden vatandaşlara çağrı

Yangının büyümesi üzerine Bodrum Belediyesi'ne ait sosyal medya hesabından ilçedeki yurttaşlara çağrıda bulunuldu. Paylaşımda, "Yangını söndürme ekiplerinin ulaşımını kolaylaştırmak adına, acil durumlar dışında lütfen trafiğe çıkmayınız" ifadelerine yer verildi.


Bu Makale 31.07.2021 - 20:02:40 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.