Yunanistan Turizm Bakanından WTM Londra’da mesaj

Yunanistan Turizm Bakanından WTM Londra’da mesaj

Pandemi nedeniyle bu yıl sanal olarak düzenlenen WTM Londra Fuarı ikinci gününe girdi. Katılımcı, Ziyaretçi ve Satın Almacı olmak üzere, 3 başlıkta başvuru alan WTM Londra'da Türkiye, TGA tarafından temsil edildi.


TurizmGüncel

Yunanistan Covid-19 önlemlerini anlattı

Fuarın katılımcılarından rakip destinasyon Yunanistan'ın Turizm Bakanı Harry Theoharis, İngiltere'nin Yunanistan turizmi için önemine dikkat çekti. Bu zor yılda Yunanistan'ın 750 bin İngiliz turist ağırladığını kaydeden Yunan Bakan, ''Bu yıl herkes için, özellikle de turizmi açmayı başaran Yunanistan için özel bir yıl. Yunanistan, salgına rağmen tüm sağlık protokollerini uygulayarak turizmi açtı.'' dedi. Theoharis, sunumunda sağlık protokollerini, turizm profesyonellerini bu protokolleri nasıl uyguladığını ve ülkenin yapay zekaya dayalı tarama ve test sistemi EVA'yı tanıttı.

Harry Theoharis sunumunun devamında şunları söyledi:

‘’Hiçbir şeyin imkansız olmadığını gösterdik’’

Yunanistan turizminin itibarı ve markası hala çok güçlü. Hiçbir şey kolay olmadı ama hiçbir şeyin imkânsız olmadığını da kanıtladık.

‘’750 bin İngiliz turist ağırladık’’

Önümüzdeki yıldan itibaren 12 ay turist ağırlamayı hedefliyoruz. Bilimin yardımıyla koronavirüsü yeneceğiz ve ardından da turizm sezonunu uzatma hedefine odaklanacağız. Bu yılki özel koşullar altında bile, sezonumuzu uzatmak için adımlar arttık. Bunda İngiltere önemli bir rol oynadı. 750 bin İngiliz vatandaşı Yunanistan'a 'güvenli destinasyon' olarak güvendi.

Yunanistan İngiltere pazarı için atağa kalkacak

Şu anda yerel otoriteler ve turizm uzmanlarıyla, 2022 yılına kadar sezonu 12 aya uzatmak için çalışma yürütüyoruz. Yıl geneli turist ağırlayan bir destinasyona dönüşmemizde İngiltere anahtar rol oynayacak. Bu nedenle İngiltere'de Yunanistan'ı pazarlamak için çalıştay serileri düzenleyeceğiz. İngiltere’de Yunanistan'ın fazla tanınmadığını destinasyonlarda ise tur operatörleri ve seyahat acenteleri ile iş birliği yapacağız.

Ayrıca İngiltere'de Yunanistan'ın marka bilinirliğini ve satış dinamiğini arttırmak yıl genelinde sürecek reklam kampanyası başlatacağız.

Hava yolu şirketlerini destekleyecek

2021 yılını turizmin toparlanmaya başladığı yıl olarak görüyoruz. Bu nedenle hava yolu şirketlerini destekleyecek iş birliklerine gideceğiz. Bu da aynı zamanda tur operatörlerinin desteklenmesi anlamına geliyor.Bu Haber 10.11.2020 - 16:04:57 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.