Wyndham’ın Türkiye’deki otel sayısı 100’ü aştı

Wyndham’ın Türkiye’deki otel sayısı 100’ü aştı

Wyndham, gerçekleştirdiği açılışlarla Türkiye’deki en büyük uluslararası şirket konumunu güçlendirdi, 2023’ün geri kalanında daha da büyümeyi planlıyor.


95’ten fazla ülkedeki yaklaşık 9 bin 100 oteli bulunan Wyndham Hotels & Resorts, açık ve faal durumdaki yaklaşık 105 oteli ve proje stokundaki yaklaşık 20 yeni otel projesi ile Türkiye’deki konumunu güçlendiriyor. Wyndham’ın yakın zamanda gerçekleştirdiği açılışlar, şirketin Türkiye’de büyümeyi sürdürme planlarının bir parçasını oluşturuyor. Wyndham, tesis sayısı bazında Türkiye’deki en büyük uluslararası otel grubu konumunda bulunuyor.

Wyndham, Türkiye’deki 100’üncü otelini 176 odalı ve yeni inşa edilen Days Hotel by Wyndham İstanbul Esenyurt’un açılışıyla kutladı. Şirketin, bu açılışın ardından gerçekleştirdiği diğer bazı açılışlar arasında Ramada by Wyndham Karapınar, İstanbul New Airport Hotel, Trademark Collection by Wyndham; ve üst segmentteki Wyndham Afyonkarahisar Thermal & Spa ve diğerleri de yer aldı.

Türkiye, otel sayısı bazında Wyndham’ın en büyük beşinci pazarı konumunda yer alıyor. Wyndham’ın Türkiye’deki portföyü, 45’in üzerinde şehir ve ekonomiden en üst segmente kadar konaklama seçenekleri sunan tesislerden oluşuyor.

Wyndham Hotels & Resorts EMEA Başkanı Dimitris Manikis, “Türkiye, zengin kültürü, göz alıcı sahilleri ve canlı şehirleriyle, her ziyaretçiye hitap eden özelliklere sahip. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yaşını kutladığı yılda burada 100’den fazla otele ulaşmış olmamız, bu kilometre taşını daha da özel kılıyor. İstanbul’daki yetenekli ekibimizle burada sunduğumuz hizmetleri daha da çeşitlendirmeye kararlıyız ve değerli otel ortaklarımızla birlikte, dünyanın en heyecan verici ülkelerinden Türkiye’deki başarılarımıza yenilerini eklemeyi heyecanla bekliyoruz” dedi.

Wyndham, yakın zamanda gerçekleştirdiği yeni açılışlarla, otelde konaklayarak seyahat etmeyi herkes için mümkün kılma misyonunu yerine getirmeye devam ediyor. Bu açılışlardan bazıları aşağıda sıralanıyor:

Days Hotel by Wyndham İstanbul Esenyurt –Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’ne ve İstanbul Fuar Merkezi’ne yakın bir konuma sahip. Days Hotel by Wyndham İstanbul Esenyurt’un 176 odası ve 120 metrekare etkinlik alanı bulunuyor.

Ramada by Wyndham Karapınar – 118 misafir odası, terasında bir restoranı ve spa alanı bulunuyor.

İstanbul New Airport Hotel, Trademark Collection by Wyndham – Wyndham’ın Türkiye’deki Trademark Collection by Wyndham markalı ilk tesisi olan bu otel, 68 otel odası ve süit odalardan oluşuyor.

Wyndham Afyonkarahisar Thermal & Spa – Otelin 161 misafir odası, altı termal havuzu, hamam, sauna ve buhar odası mevcut.

Ramada Encore by Wyndham Şişli –Cevahir Alışveriş Merkezi’ne yakın bir konumda bulunan bu otelde 101 geniş oda, bir sağlık ve fitness kulübü, Flame restaurant ve bar yer alıyor.

Wyndham, yaklaşık 20 yeni otel projesinin daha yer aldığı proje stokuyla, daha fazla markalı konaklama seçeneğini Türkiye ile buluşturma kararlılığını sürdürüyor. 2023 yılı sonuna kadar açılması planlanan bazı oteller aşağıda sıralanıyor.

Wyndham Istanbul Old City – Otel, İstanbul’un tarihi merkezinde, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet Camii, Kapalıçarşı ve Yerebatan Sarnıcı gibi yapılara yalnızca birkaç dakika mesafede yer alacak. Otelin, 138 misafir odası, açık ve kapalı havuzlarının yanı sıra geleneksel Türk hamamlarını da barındıran bir spa ve wellness alanı bulunacak.

Operla Airport Hotels, Trademark Collection by Wyndham – Bu yeni otel, İstanbul’un Arnavutköy ilçesinde, İstanbul Havalimanı’na yalnızca 10 kilometre mesafede yer alacak. Otelde, 65 misafir odasının yanı sıra, uluslararası mutfaklardan oluşan bir menü de sunan oda servisi ve tüm gün açık bir restoran bulunacak.

Ramada by Wyndham İstanbul Pera –Galata Kulesi’ne ve İstiklal Caddesi’ne yakın bir konumda bulunacak olan 200 odalı otelde, yerel lezzetlerde uzman bir restoran ile hamam ve spa bulunacak..Bu Haber 07.09.2023 - 13:47:45 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.