Vladimir Putin’den Rus turistlere uyarı

Vladimir Putin’den Rus turistlere uyarı
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus turistlerin Türkiye’ye yoğun olarak gelmeye başlamasının ardından bir uyarıda bulundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yurt dışına tatile giden Ruslara ‘kişisel sorumluluklarını’ hatırlattı. Putin’in uyarısı, yasağın kalkması sonrası en fazla turistin Türkiye’ye geldiği bir dönemde yapıldı.

Kovid-19 ile ilgili koordinasyon toplantısında konuşan Putin, yurt dışında dinlenecek Rusların kişisel riskler aldıklarını ve bu durumda kişisel sorumlulukları olduğunu vurguladı.

‘’Vatandaşlarıma herhangi bir garanti veriyorlar mı?’’

TürkRus’ta yer alan habere göre Putin görüşmede, Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova'ya tatilleri sırasında koronavirüse yakalanan Ruslar için ne yapılması gerektiğini sordu. Putin, geçen yaz bazı ülkelerdeki hastanelerin Rusları kabul etmeyi reddettiğini söyledi ve "Dürüst olmak gerekirse, bu ülkeler vatandaşlarıma herhangi bir garanti veriyor mu?" diye sordu. Golikova, "turistlere hiçbir garanti verilmediğini" söyledi.

Putin buna karşılık, "Yurtdışına tatile gitmek her kişinin kişisel bir riski ve sorumluluğudur" diye durumu özetledi.

Daha önce Golikova, Putin'e Rusya'daki koronavirüs ile kötüleşen durum hakkında rapor verdi.Bu Haber 24.06.2021 - 09:37:38 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.