Vladimir Putin sınırların açılmasıyla ilgili tam olarak ne dedi?

Vladimir Putin sınırların açılmasıyla ilgili tam olarak ne dedi?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, sınırların açılması ve turistik seyahatlerin başlamasıyla ilgili temkinli açıklamalarda bulundu.


TurizmGüncel – Dış Haberler

Rusya Federasyonu Devlet Balkanı Vladimir Putin, Güvenlik Konseyi ile bir toplantı yaparak, diğer ülkelerler sınırların açılması ve turizmin başlamasının koşullarını görüştü.

Toplantıda konuşan Vladimir Putin, Rusya'daki epidemiyolojik durumun göz önünde bulundurularak konunun incelenmesinin önemli olduğunu belirtti.

''Ekonomileri turizme bağımlı olan ülkeler...''

Toplantıda bir çok ülkenin Covid-19 kısıtlamalarını kaldırdığının belirtilmesi üzerine Putin, ''Ekonomisi büyük ölçüde turizme bağımlı olan ülkelerin kısıtlamaları kaldırması anlaşılabilir bir durum. Ancak, bazı devletlerin belli iyileşmeler yaşandıktan sonra kısıtlamaları kaldırdığını, ancak sonradan koronavirüs önlemlerine geri döndüklerini görüyoruz.'' ifadelerini kullandı.

''Sadece Rusya’yı değil, diğer ülkeleri de yakından takip etmeiyiz''

Bu nedenle Rusya'nın doktorlarla ve uzmanlarla birlikte bu alanda nasıl bir ilerleme sağlanacağının anlamaya ihtiyacı olduğunu kaydeden Vladimir Putin, ''Tekrar altını çizmek gerekirse; ekonomisi büyük oranda turizme bağımlı olan ülkeler ya kısıtlamaları kaldırdı ya da kaldıracağını açıkladı. Bu nedenle bizim sadece kendi ülkemizde değil, diğer ülkelerdeki gelişmeleri de yakından takip etmemiz gerekiyor.'' açıklamasından bulundu.Bu Haber 01.06.2020 - 11:10:59 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.