Ve Alman devi Condor'u satın almak için teklif verdi

Ve Alman devi Condor'u satın almak için teklif verdi

Almanya'nın bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi Lufthansa, tur operatörü Thomas Cook'un hava yolu şirketi Condor'u satın almak için teklif verdi.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Thomas Cook'un Condor'u satılığa çıkarmasının ardından ilk resmi teklif geldi. İngiliz medyasında yer alan haberlere göre Lufthansa, Condor'u satın almak için Thomas Cook'a resmen teklifte bulundu. Teklif sonrası Thomas Cook'un borsadaki hisseleri yüzde 10 değer kazanırken, Lufthansa'nın hisseleri yüzde 1,4 değer kaybetti.

Lufthansa'nın Thomas Cook'a yaptığı teklifin, Condor'u ve ileride Thomas Cook ait tüm hava yoluşirketlerini satın almayı içerdiği belirtildi.

Lufthansa CEO'su Carsten Spohr, Almanya'daki antitröst yasalarından dolayı tek bir alıcının Thomas Cook'un tüm hava yolu şirketlerini satın almasının mümkün olmadığını belitti. Thomas Cook'a götürdükleri teklifle ilgili bilgi vermekten kaçınan Spohr, ''Dün yönetim kurulu ile yaptığımız toplantıda, Thomas Cook'un diğer hava yolu şirketlerini de kapsayacak bir teklif sunma kararı aldık.'' dedi.Bu Haber 07.05.2019 - 13:34:11 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.