Türk tur operatörleri İngiltere-Türkiye arasında 8 uçuş yaptı

Türk tur operatörleri İngiltere-Türkiye arasında 8 uçuş yaptı
İngiltere’de bulunan Türk tur operatörleri, İngiliz ve Türk sivil havacılık kurumlarınan izin alarak iki ülke arasındaki ilk uçuşları gerçekleştirdi.

TurizmGüncel

Almanya’nın AB dışı ülkelere dönük seyahat uyarısını ağustos sonuna kadar uzatacağı yönünde haberler gelirken, turizmcilerin merakla beklediği bir diğer pazar İngiltere’den Türkiye’ye ilk uçuşlar gerçekleşti.

Şu ana kadar 8 uçuş yaptılar

İngiltere’de faaliyet gösteren Türk tur operatörleri, iki ülkenin otoritelerinden izin alarak; Corendon, Tailwind ve SunExpress gibi charter hava yolu şirketleriyle Türkiye’ye bugüne kadar 8 uçuş gerçekleştirdiği öğrenildi. Uçuşlardan sonuncusu, SunExpress ile Stansted-Gaziantep arasında yapıldı. Söz konusu uçuşlar, tarifeli seferlere izin verilmediği için ‘tahliye uçuşu’ şeklinde yapıldı.

THY 15 Temmuz için İngiltere’ye başvuru yaptı

Öte taraftan Türk Hava Yolları il Anadolu Jet’in İngiliz otoritelere başvuru yaparak 15 Temmuz itibariyle tarifeli seferlere başlamak istediğini bildirdiği ancak İngiliz sivil havacılık otoritelerinin uçuşların bu şekilde başlamasını kabul etmediği kaydedildi.

THY’den bilet almış 10 binlerce yolcu var

İngiltere’de Türk Hava Yolları’ndan bilet almış 10 binlerce yolcunun olduğu belirtiliyor. İleri sürlen iddiaya göre THY, daha önce sattığı 10 binlerce biletle ilgili yoğun bir değişiklik talebi geleceği ve uçuşlar ‘tahliye uçuşuna’ döneceği için uçuşlara başlayacağı tarihi olarak anons etmek istemiyor.

İngiltere’deki Türk turizmciler, Türkiye-İngiltere arasındaki hava trafiğinin 15 Temmuz gibi başlayacağına kesin gözüyle bakıyor.

SunExpress’ten ‘başlıyoruz’ açıklaması

SunExpress İngiltere, İskandinavya, Kuzey ve Batı Almanya Bölge Müdürü Hakan Ortatepe, şu açıklamayı yaptı:

Değerli İş Ortaklarımız; Çok bekledik, çok beklediniz. Sizlerde,bizler de yolcularımız da çok beklediler. Bu süreçte destek olan anlayış gösteren tüm yolcu ve acentemiz herkese teşekkür ediyoruz. SunExpress olarak (yarin) 10.06.2020 itibari ile düzenli uçuşlarımıza başlıyoruz.

Sistemde satışa açık olan uçuşlarımız icra edilecektir. Bu güzel haberi sizlerle paylaşmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz. Camiamıza , tüm acente ve misafirlerimize hayırlı olmasını diler, Misafirlerimizin sağlık ve esenlik içinde uçuşlarını gerçekleştirmelerini temenni ederiz.Bu Haber 10.06.2020 - 11:11:58 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Hacer gezen - 14.06.2020 - 02:40

    Ne zaman ucuskar Norvece ?

  • Ghislain - 11.06.2020 - 05:12

    Evet yaziklar olsun THY nin uyguladigi geri odeme sistemine Mart ayinda yapilmis odemeyi halen geri odememesi nasil bir dalavera sirket oldugu apacik ortada Umarim IATA gibi kanallardan guzel bir ceza yemesi

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.