TUI’nin Mısır uçuşları neden bir türlü başlamıyor?

TUI’nin Mısır uçuşları neden bir türlü başlamıyor?

İngiliz hükümetinin Mısır'ın Şarm El Şeyh bölgesine dönük uçuş yasağını kaldırmasının bu ülkeye yeniden operasyona başlayacağını açıklayan TUI, uçak sıkıntısı nedeniyle bir türlü operasyonlara başlayamıyor.


TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiliz Dışişleri Bakanlığı'nın Mısır'ın ünlü turizm bölgesi Şarm El Şeyh'e dönük uçuş yasağını kaldırmasının açıklama yapan tur operatörü TUI, bu destinasyona dönük operasyonlara yeniden başlayacağını açıklamıştı.

Ancak gelen son haberlere göre şirketin, uçak sıkıntısı nedeniyle Şarm El Şeyh uçuşlarına şubat ortasına kadar başlayamıyor. Şirketin uçak sıkıtısı yaşamasının nedeni ise, şirkete ait 15 Boeing 737 Max uçağının hala yerde olması.

Yerde yatan 15 737 Max'a ilaveten şirketin bu uçaklardan 8 tanesini daha 2010 yılının mayıs ayında filosuna katması planlanmıştı. Boeing ise, uçakların ne zaman yeniden havalanacağına ilişkin bir türlü tarih veremiyor. Bu nedenle TUI'nin, Mısır'a yapacağı haftalık 5-6 charter uçuş programını şubat ortasına kadar ertelediği belirtiliyor.Bu Haber 30.10.2019 - 15:03:10 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.