THY’nin yönetim kurulu başkanı resmen Ahmet Bolat oldu

THY’nin yönetim kurulu başkanı resmen Ahmet Bolat oldu

Türk Hava Yollarında İlker Aycı’dan boşalan yönetim kurulu başkanlığı koltuğuna Ahmet Bolat oturdu.


İstifası istendiği belirtilen Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın yerine Ahmet Bolat’ın getirildiği belirtildi. Airporthaber’de yer alan bilgiye göre, yapılan yönetim kurulu toplantısında Aycı’dan boşalan koltuğa THY Yatırım ve Teknolojiden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Bolat oturdu.

İstifa eden Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Görkem Aksoy'un yerine de THY eski Entegre Operasyon Kontrol Başkanı Fatih Kaçmaz geldi. Öte yandan Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Akpınar'ın da istifa ettiği ve yerine İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Aydagiç'in geldiği öğrenildi.

Ahmet Bolat kimdir?

Ahmet Bolat İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1984’te A.B.D.’de Stanford Üniversitesi’nde Yöneylem Araştırması alanında yüksek lisansını, 1988’de University of Michigan’da Endüstri ve Operasyonlar Mühendisliği bölümünde doktorasını tamamladı.

İş hayatına 1981’de Yıldız Kalıp Şirketi’nde tasarım ve üretim mühendisi olarak başlayan Ahmey Bolat, 1985 ve 1988 yılları arasında University of Michigan’da araştırma görevlisi, öğretim görevlisi ve yardımcı doçent görevlerinde bulundu. Bolat ayrıca, 1988’den 2005’e kadar olan dönemde Riyad King Saud University’de yardımcı doçent, doçent ve profesör pozisyonlarında görev aldı..

Sonrasında Türk Hava Yollarında Yatırım Yönetimi Başkanlığı görevine atanan Ahmet Bolat, 2012 yılından itibaren Türk Hava Yollarında Genel Müdür (Yatırım ve Teknoloji) Yardımcısı olarak görev yapıyordu.Bu Haber 27.01.2022 - 14:05:18 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.