TGA’da iki çalışan ‘aşılıyım’ filmi nedeniyle görevden alındı

TGA’da iki çalışan ‘aşılıyım’ filmi nedeniyle görevden alındı
Kamuoyunda tepkiyle karşılanan ‘aşılıyım’ filminin faturasının iki TGA çalışanına kesildiği ortaya çıktı.

TurizmGüncel

Türkiye turizminin yurt dışında tanıtımı için çekilen ve yayınlanmasının hemen ardından kamuoyunda büyük tepki çeken ‘aşlıyım, tadını çıkar’ filminin faturası Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) çalışanı iki kişiye kesildi.

Tepkilerin ardından TGA Genel Müdür Yardımcısı Ertan Türkmen ile TGA Pazarlama Müdürü Umut Kutlu’nun görevden alındığı öğrenildi.

Ersoy, ‘Kararları ajansın yönetimi veriyor’ demişti

Kültür ve Turizm Bakanı mehmet Nuri Ersoy, reklam filmiyle ilgili kararın TGA yönetimi tarafından alındığını açıklamıştı.

Cüneyt Özdemir-’e açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un filmle ilgili olarak, ‘’Biz yeni bir reklam ajansı kurduk. Bu da sadece Bakanlığa bağlı değil. Turizm sektörünün önde gelen isimlerinin olduğu bir ajans. Kararları onlar veriyor, profesyoneller yapıyor. Eskisi gibi ‘onu yap, bunu yap’ demiyoruz. Türkiye’nin tanıtımı nerede yapılacak, ne yayınlanacak onlar karar veriyorlar. Benim de içime sinmedi. Zaten ben yapılmasını istemiyordum. Yayınlandıktan iki saat sonra da yayından kaldırılmasını ben istedim ve kaldırttım’’ açıklamasını yapmıştı.Bu Haber 08.06.2021 - 11:59:02 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.