Taksicilerle acenteler arasındaki gerilim kontrolden çıkıyor

Taksicilerle acenteler arasındaki gerilim kontrolden çıkıyor

Başakşehir’de taksicilerin acente aracını durdurarak evrak kontrolü yapması ve araçta bulunan turisti sorguya çekmek istemesinin ardından, bu sefer Esenyurt’ta büyük olaylar yaşandı.


İstanbul’da taksicilerin UBER taşımacılığı yaptıkları iddiasıyla seyahat acentelerinin araçlarına dönük saldırıları devam ediyor. Başakşehir’de bir turizm aracını durdurarak evrak kontrolü yapan ve araç içindeki turisti sorguya çekmeye kalkan taksiciler, bu sefer örgütlü bir saldırı gerçekleştirdi.

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde organize olarak toplanan çok sayıda taksici, bu sefer aynı seyahat acentesine ait aracı takip eden taksiciler, turist indirdiği otelin önünde aracın şoförüne saldırı gerçekleştirdi. Bazı kaynaklar, toplanan taksi sayısını 100’lerle ifade etti.

Polis havaya ateş etti

Araç şoförünün şikayetçi olmak için gittiği Esenkent Karakolu’nun önünde büyük olaylar yaşandı. Turizm aracının şoförüne destek vermeye giden acentelerle taksiciler arasında arbede yaşanırken, polisin havaya ateş ederek tarafları dağıtmaya çalıştığı görüldü.

‘’Ben söyleyeyim 200, siz söyleyin 500 taksici’’

Olay yerinde bulunan bi acenteci, ‘’Şu anda ben bu konumdayım. Ben söyleyeyim 200, siz söyleyin 500 tane taksi. Adamlar dörtlülerini yakmış, hiçbir yerden yolcu almadan herkes burada toplanmış. Yani 500-600 taksici burada toplanmış. Şimdi bakacağız bizimkilerden kaç kişi var. Binlece kişi gelmiş buraya taksicilerden. Buradaki meslektaşlarımızı yalnız bırakmayalım. Yakın olan uzak olan herkes gelsin’’ diyerek acentecilerden yardım istedi.

Taksi şoförü gözaltına alınmıştı

Turizm aracını durdurarak evrak soran taksi şoförü Emre Güngör Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipler Amirliği ekiplerince gözaltına alınmıştı. Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Esenkent Polis Merkezine getirilen Emre Güngör ifadesinde, "Bahse konu araçlar İBB’den yol belgesi olmayan korsan araçtı. Ben aracın önünü kesmedim. Arkasında durakta duruyordum. Defalarca durağımdan iş alıyordu. Polise haber vermek için belgen var mı? diye sordum. Ayrıca araçta tur rehberi de yoktu. Bahse konu araç sahibi ve şoförden belgesiz korsan taşımacılık yaparak hak gaspı yaptığı için şikayetçiyim. Ayrıca kolluk kuvvetleri tarafından korsan olan bu aracın ilgili yasaya göre 60 gün trafikten men edilmesi için de gereğini arz ederim." dediği öğrenildi.Bu Haber 29.01.2020 - 08:47:26 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • ANTALYA ATSO, ANTALYA VALİLİK - 29.01.2020 - 10:57

    Acil olarak Sayın Antalya valisi Sayın Atso Başkanı bu konuya el atsın. Antalya da da 2019 yılında aynı olaylar yaşanmıştı, yine yaşanmasın diye önceden önlemler alınmalıdır. Gerekli denetimler uyarılar taksicilere yapılmalıdır. Denetim Yapmak Ne Demek! Türsab Neden sessiz! kimse neden taksicilere dur demiyor! acil denetim şart taksicilere. gereğinden fazla imtiyaz verildi ve alın başınıza çıktı. Terzi Manav bunlardan daha çok vergi veriyor, adamların milyonluk taksileri var ama vergi vermezler ötv siz araç alırlar. acil denetimmmm

  • Kemal - 29.01.2020 - 10:03

    Yeni bir şey değişik bu belek te 25 yıldır taksiciler bırak servis şöförü-rent car ı-ambulans şöförü- otel servis şöförünü transfer ler yüzünden ön büro elamanı döver. Hatta organize olup otel vip servislerini ve rent car ları işletirler

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.