'Sağlıklı turizm sertifikası' için başvuran otel sayısı belli oldu

'Sağlıklı turizm sertifikası' için başvuran otel sayısı belli oldu
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın öncülüğünde başlatılan 'Sağlıklı Turizm Sertifikası'na başvuran otel sayısı belli oldu.

Bakanlığın öncülüğünde başlatılan 'Sağlıklı Turizm Sertifikası'n 11 günde bin 452 otel ve yeme-içme tesisinin başvurduğu belirtildi.

Uluslararası denetim ve belgelendirme kuruluşları tarafından verilen, üst düzey hijyen standartlarının yer aldığı ve global arenada geçerli olan 'Sağlıklı Turizm Sertifikası' programına, konaklama restoranlardan ilginin yüksek olduğu belirtiliyor.

Bin 398 otel, 54 yeme-içme tesisi

Sabah gazetesinden Betül Alakent'in Turizm Bakanlığı'ndan edindiği bilgilere göre, sertifika programına 20-31 Mayıs tarihleri arasında bin 398 otel ve 54 yeme-içme tesisi olmak üzere toplam bin 452 başvuru yapıldı. Bu durumda bakanlık belgeli 4.105 otelin üçte biri sertifikaya başvuru yapmış oldu.

Liderlik Akdeniz’de

Haberde yer alan detaylara göre, sertifika programına en fazla başvuru 483 otelle Akdeniz bölgesinde yapıldı. Akdeniz'i 466 otelle Marmara Bölgesi ve 257 otelle Ege bölgesi takip etti. İç Anadolu'da 94, Karadeniz'de 59, Güneydoğu Anadolu'da 29 ve Doğu Anadolu'da ise 10 otel sertifika için başvuru yaptı.Bu Haber 04.06.2020 - 19:15:25 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.