Rusya’da yurt dışı uçak bileti fiyatları düştü

Rusya’da yurt dışı uçak bileti fiyatları düştü

Rusya’da uçuş ve rota sayısının artmasıyla yurt dışı uçak bilet fiyatları düştü.


Rusya'da popüler destinasyonlar haline gelen güzergahlarda, uçak bileti fiyatlarının bir önceki yıla oranla düştüğü görülüyor.

Yandex.Travel'e göre Haziran ayında Ruslar için en popüler destinasyonlar Türkiye, Ermenistan ve Kazakistan oldu. Rusya ve Türkiye arasında gidiş-dönüş uçuşunun ortalama fiyatı, bir önceki yıla göre yüzde 14 düşle 34,3 bin ruble oldu.

HaberRus’ta yer alan habere göre, Rusya ile Ermenistan arasında ise bilet fiyatları yüzde 9 düşüşle 25,3 bin ruble olarak gerçekleşti.

Rusya ile Kazakistan arasında uçak fiyatları yüzde 4 düşerek 29,4 bin rubleye geriledi.

Azerbaycan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne yapılan uçuşların maliyeti de yüzde 20’den fazla ucuzladı.

Yandex.Travel temsilcisi Artur Bolshakov'a göre, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, bazı komşu ülkeler, Çin ve Güneydoğu Asya'ya yapılan uçuş sayısındaki artış nedeniyle hava yolculuğu fiyatları düştü. Uzmana göre, eğilim Mayıs ayında başladı.

NKR ajansının kurumsal derecelendirme grubunun yöneticisi Alexander Divakov, uçak biletlerinin maliyetinin yakıt fiyatından, kiralama ödemelerinin tutarından ve uçak bakım maliyetinden etkilendiğini belirtiyor. Geçen yıl boyunca, hava yolculuğu maliyetinin tüm bu bileşenleri arttı. Bu nedenle bilet fiyatlarındaki düşüşün nedeninin daha çok tüketicilerden gelen talebin azalmasından kaynaklanabileceğine inanıyor.

Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakanlığı, 2023 yılında ülkedeki uçak bileti fiyatlarındaki artışın enflasyonun üzerinde olmayacağını tahmin ettiklerini bildirdi.Bu Haber 08.07.2023 - 09:35:30 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.