Rusya'da Türkiye'nin alternatifi Mısır mı olacak?

Rusya'da Türkiye'nin alternatifi Mısır mı olacak?
1 Haziran'a kadar Türkiye'ye dönük uçuşları yasaklayan Rusya'nın, alternatif tatil noktası olarak Ruslara Mısır'ı sunabileceği belirtiliyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya'nın, haftada karşılıklı iki Moskova-İstanbul seferi hariç, Türkiye'ye dönük uçuşları durdurduğu gün, Mısır'da bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov bir açıklama yapmış, ''Şarm El Şeyh ve Hurghada'nın yakın gelecekte Rus turistlere yeniden açılacağına inandığını belirtmişti.

Konuyla ilgili ATOR'un bülteninde yer alan haberde, ''Bay Lavrov'un açıklamasının üslubu oldukça sadıktı. Mısır'daki tatil beldelerini birçok Rus için 'gözde tatil yeri' olarak değerlendirdi. Lavrov ayrıca, Mısır'ın ekonomisinde turizmin ne kadar önemli bir yer tuttuğuna da dikkat çekti.'' denildi.

Mısırlı Al Ahram gazetesine demeç veren Sergey Lavrov, Rusya ile Mısır'ın tatil beldeleri arasındaki uçuşların yeniden başlatılmasına ilgili duyduklarını açıklamıştı. Ancak 2015 yılından bu yana kapalı olan Mısır'daki turizm destinasyonları için uçuş yasaklarının ne zaman kalkacağına, ya da kalkıp kalkmayacağına ilişkin net bir bilgi yok.

Türkiye'ye getirilen uçuş yasağı sonrası turizm sektörü, Mısır'ın Türkiye'ye alternatif olup olamayacağını tartışıyor. Sektördeki kimi uzmanlar, Mısır'ın en azından mayıs tatili için Türkiye'ye alternatif olabileceği görüşünde. Ancak normal sezonda Mısır'ın hem kapasite hem hizmet/kalite ve hem de sıcaklık bakımından Türkiye'ye alternatif olamayacağı görüşü hakim.Bu Haber 13.04.2021 - 08:53:15 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.