Ruslar yılbaşı tatilini hangi ülkelerde geçirecek?

Ruslar yılbaşı tatilini hangi ülkelerde geçirecek?

Rusya’da turistlerin yılbaşı tatili için en çok tercih ettiği destinasyonlar belirlendi.


OneTwoTrip’in verilerine göre, Rus gezginlerin çoğu yeni yıl tatilini Moskova’da geçirmeyi planlarken, başkent, rezervasyonların yüzde 23,2’sini oluşturuyor. Moskova otellerinde bir gecenin ortalama konaklama ücreti ise 6,5 bin rubleye mal olacak.

GazetemRu'da yer alan habere göre, Ruslar arasında en popüler ikinci şehir yüzde 12,2’lik payla St. Petersburg oldu ve burada bir otel için yaklaşık 6 bin ruble ödenmesi gerekiyor. Derecelendirmenin üçüncü sırasında Soçi (yüzde 7,7) yer alırken, Güneydeki tatil beldesinde konaklama gecelik yaklaşık 7 bin rubleye mal olacak.

Yabancı destinasyonlara gelince, gezginler için en popüler şehir, uçak rezervasyonlarının yüzde 9,1’ini oluşturan ve bir otel odasının ortalama 7 bin rubleye mal olduğu Erivan oldu. İkinci sırada Bangkok (yüzde 8,3), üçüncü sırada ise Phuket (yüzde 6,6) yer aldı.

Ayrıca ilk onda, yüzde 6,1 payla Bakü (otelde bir gecenin maliyeti yaklaşık 6,5 bin ruble), yüzde 5,5, payla İstanbul (9 bin ruble), yüzde 4,3 payla Denpasar (6 bin ruble) yüzde 3,8 payla Minsk (8,6 bin ruble), yüzde 2,7 payla Taşkent (7,3 bin ruble), yüzde 2,5 payla Dubai (9 bin ruble) ve yüzde 2,1 payla Hanoi (4,5 bin ruble) yer aldı.

Ekim ayında elektronik ödeme hizmeti YuMoney, Rusların Yeni Yılı nasıl geçirmeyi planladıklarını araştırdı. Ankete katılanların yüzde 60’ı Yeni Yılı evinde kutlayacağını belirtirken, yalnızca yüzde 15’i Yeni Yıl gezisine çıkacak.Bu Haber 06.11.2023 - 12:28:05 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.