Royan Hotel Hagia Sophia İstanbul açıldı

Royan Hotel Hagia Sophia İstanbul açıldı

Radisson Otel Grubu’nun dönüşüm markası olan Radisson Individuals markasının Türkiye’deki ilk temsilcisi Royan Hotel Hagia Sophia Istanbul, a member of Radisson Individuals açıldı.


Radisson Otel Grubu’nun dönüşüm markası olan Radisson Individuals markasının Türkiye’deki ilk temsilcisi olan Royan Hotel Hagia Sophia Istanbul, a member of Radisson Individuals Istanbul’un açılışı İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek,  Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, Mehmet Gedikli ve  Fatih Gedikli’nin katılımı gerçekleştirildi.

Tarihi yarımadada yer alan, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii ve Kapalı Çarşı dahil olmak üzere, pek çok turistik mekâna yürüme mesafesinde olan otelde deniz manzaralı, teraslı, Türk hamamlı, jakuzili oda seçenekleri olan 6 farklı tipiyle 49 oda bulunuyor. Otelde Bizans duvarının sergilendiği bir brasserie ve deniz manzaralı bir teras restoran yer alıyor.

Royan Hotel Hagia Sophia Istanbul, a member of Radisson Individuals, ağırlıklı olarak Rusya, Amerika, Hindistan, İngiltere ve Orta Doğu’dan misafir ağırlamayı hedefliyor.

“Hedefimiz Türkiye genelinde 10 otel açmak”

“Bizim farkımız hizmet anlayışımız. Yüzde yüz misafir memnuniyeti en temel prensibimiz” diyen Royan Hotels Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Gedikli şu açıklamalarda bulundu: “İsteriz ki misafirlerimiz için özel bir yerde olalım, kendini evinin konforunda ve sıcaklığında hissetsin ve bir sonraki seyahatlerinde başka bir yerde konaklamak akıllarından geçmesin. Kesinlikle hizmet anlayışımızı bu yönde şekillendiriyoruz, misafirperverliği hep ön planda tutuyoruz. Bünyesinde olduğumuz Radisson Otel Grubu’nun ‘Evet Yapabilirim!’ hizmet felsefesi çerçevesinde misafirimiz için her türlü detayı düşünüyor, mümkün olan en iyi şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz.”

Turizm sektöründeki yatırımlarına devam edeceklerini belirten Fatih Gedikli, ilk etapta Kapadokya’da bir kültür oteli ve Urla’da bir bağ oteli açmayı amaçladıklarını, şimdiden yeni lokasyonlar için arayışlarına başladıklarını daha sonra yurtdışına açılmayı hedeflediklerin söyledi. Gedikli;  “Öncelikli hedefimiz Türkiye genelinde 10 otel açmak ve sonrasında dünyaya açılmak. Hem kendi ülkemize yatırımda bulunmak hem de yurtdışında Türk misafirperveliğini temsil eden işletmelere hayat vermek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sultanahmet’te butik otel işletmeciliği yapan Gedikli ailesinin ikinci oteli olarak, 10 milyon euro yatırımla hayata geçen Royan Hotel Hagia Sophia Istanbul, a member of Radisson Individuals’ın inşaatına 10 sene kadar önce başlandı ancak bitimi temel kazımı sırasında meydana çıkan Tarihi Bizans Su sarnıcı nedeniyle bütün planların değişmesi ile 2022 Nisan ayını buldu. 10 metrelik bu tarihi eserin korunması için binanın yarısı çelik konstrüksiyon üzerine yapıldı. Arkeologlarla gerçekleştirilen ortak çalışmalar sonucu Tarihi Sarnıç duvarı otelde sergileniyor.Bu Haber 17.06.2022 - 10:45:47 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.