Rapor: Seyahat kısıtlamaları Omicron varyantı üzerinde etkili değil

Rapor: Seyahat kısıtlamaları Omicron varyantı üzerinde etkili değil

İtalya ve Finlandiya'da yapılan bir araştırma, seyahat kısıtlamalarının Omicron varyantı üzerinde etkili olmadığını gösterdi.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Oxera and Edge Health tarafından İtalya ve Finlandiya'da yapılan araştırma, seyahat öncesi yapılan PCR testlerinin Omicron varyantı üzerinde etkili olmadığını ortaya koydu.

İki ülkede uygulanan seyahat öncesi PCR testi zorunluluğunun incelendiği araştırmada, bu kısıtlamanın varyantın yayılmasında belirgin bir fark ortaya çıkarmadığı tespit edildi. Araştırmada, "Varyantlar tanımlandıktan çok daha önce dolaşıma girdikleri için kısıtlamalar etkisiz. Bu nedenle AB'nin seyahat kısıtlamalarının Omicron varyantının yayılmasına ya çok az etki etti ya da hiç etki etmedi." denildi.

Araştırmanın sonuçlarını değerlendiren Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI Europe) ve Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği ( IATA ) Avusturya, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Litvanya ve Malta'yı Avrupa Birliği çerçevesine uyum sağlamaya çağırdı.Bu Haber 02.02.2022 - 17:26:34 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.