Rapor: Her şey dahil otellerin 10 yıl ömrü kaldı

Rapor: Her şey dahil otellerin 10 yıl ömrü kaldı

Ipsos araştırma şirketi tarafından hazırlanan “Turizm ve Trendler Araştırması” isimli raporda, her şey dahil otellerin 10 yıl ömrünün kaldığı iddia edildi.


Araştırma şirketi Ipsos tarafından hazırlanan “Turizm ve Trendler Araştırması” raporunda; sosyal medyayı iyi kullanan, paket turlar yerine bireysel seyahatleri tercih eden Y ve Z jenerasyonunun da turizm sektöründe etkin olması ile birlikte, Türkiye'deki her şey dahil otellerin 10 yıllık ömrü olduğu belirtiliyor.

Sözcü gazetesinden Saime Baş'ın haberine göre, sosyal medya kullanımının ve yeni kuşakların etkisiyle turizmde her şey dahil sistemi gözden düşmeye başladı. Raporda Antalya ve çevresinde her şey dahil konseptinde hizmet veren 450 otelin, yeni trendler ve talepler doğrultusunda dönüşümü için son 10 yıla girildiği ileri sürüldü.

10 yıl sonra iş hayatını ve ekonomik özgürlüğünü tamamen elde edecek olan Z jenerasyonunun tüm denklemi değiştireceğine dikkat çekilen raporda, “Antalya ve çevresinde 450'ye yakın her şey dahil sistemli, paket turlara dayalı turizm yapılanmasının yeni taleplerle kendisini geliştirmesi için son 10 yıl kaldı diyebiliriz. Ayrıca turizmin deneyim odaklı 81 ile yayılması için atılacak adımlarda da zaman daralıyor” denildi.Bu Haber 03.03.2020 - 08:26:29 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Yalcin kurt - 04.03.2020 - 12:23

    Keşke araştırmanın tezini neye dayandırdıklarına da değinselermiş!!!

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.