Oya Narin’den Turizm Haftasına ilişkin açıklama

Oya Narin’den Turizm Haftasına ilişkin açıklama

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oya Narin, Turizm Haftası ile ilgili açıklama yaptı.


Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin, Turizm Haftasına ilişin kutlama mesajı yayınladı.

Türkiye’nin turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmeyi hedeflediklerini belirten Narin’in açıklamaları şu şekilde:

Türkiye turizmi, 54 milyar doları aşkın 2023 geliri ve 60 milyar dolarlık 2024 hedefi ile ülke ekonomimizin lokomotif sektörleri arasında öne çıkıyor. Ülkemize döviz girdisi sağlayarak dış ticaret dengesine olumlu katkıda bulunan turizm, birçok farklı sektöre de değer yaratıyor, istihdamdan, yerel ekonomilerin gelişimine kadar pek çok alanda çok önemli faydalar sağlıyor.

TTYD olarak, uluslararası platformda kültürel zenginliğimizin dünyaya tanıtılmasını sağlamak en önemli misyonlarımızdan biridir. Bu doğrultuda Türkiye’nin uluslararası bir turizm markası olarak konumunu güçlendirmeye yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Türkiye'nin doğal, tarihi, kültürel zenginliklerinin, sağlık, spor, kongre gibi birçok alandaki olanaklarının dünya genelinde daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayarak, ülkemizin turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmeyi ve sektörümüzü küresel arenada daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz.

Bu duygu ve düşünceler ile; turizm sektörüne katkı sağlayan her kurum, kuruluş ve bireyi, değerli katkıları ve sektördeki başarılarından dolayı tebrik ediyor, tüm turizm camiamızın Turizm Haftasını kutluyorum.Bu Haber 20.04.2024 - 17:26:08 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.